2019 Aydın liseleri kontenjan ve taban puanları! LGS yüzdelik dilimleri..

Liseye Geçiş Sınavına katılım sağlayan on binlerce aday için heyecan dorukta. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan LGS sınav sonuçlarını öğrenen adaylar, Aydın'daki liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. İşte Aydın liseleri LGS taban puanları...

GİRİŞ 01.07.2019 10:00 GÜNCELLEME 01.07.2019 10:00

Aydın lise taban ve tavan puanları için heyecan dorukta. 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler, lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kendi puanlarını karşılaştırıp tercih yapacaklar. Peki 2019 Aydın liseleri taban puanları ne? Puanına göre iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler Aydın nitelikli okullar ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor.

 

Lise tercihlerini belirlerken Aydın'daki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Aydın liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın. Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

Şuan için 2019 Aydın taban ve yüzdelik dilimleri MEB tarafından açıklanmadı. Fakat 2018-2019 dönemi Aydın LGS yüzdelik dilimleri, okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimlerini aşağıda bulunan tablodan öğrenebilirsiniz..

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Trump'tan yeni 'Türkiye' mesajı! 45 dakika içinde 2 farklı açıklama!
Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması 600 milyon doları çöp etti