Açıköğretim kayıtlarında son gün çilesi

Bursa'da açıköğretim kayıtlarını son güne bırakan yüzlerce öğrenci, irtibat bürosu önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

Açıköğretim kayıtlarında son gün çilesi
Açıköğretim kayıtlarında son gün çilesi
GİRİŞ 13.10.2008 21:00 GÜNCELLEME 13.10.2008 21:00

Mesai saatlerine kadar kuyruğa girenlerin işlemlerini yapmayı planlayan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bürosu görevlileri, tarihinin en yoğun gününü geçirecek.

Edinilen bilgiye göre, açıköğretim fakültesinde öğrenim görmeye hak kazananan yüzlerce öğrenci, kayıtlarını son güne bırakınca Fetiye Mahallesi Mudanya Caddesi üzerindeki Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bursa Bürosu önünde uzun kuyruklar oluştu.

Sabah saatlerinde başlayan yoğunluk mesai bitimine kadar sürdü. İrtibat bürosunun bahçesine yetmeyen kuyruk, metrelerce uzadı. Kayıtlarını son güne bırakan yüzlerce öğrenci, ihmalkarlığının bedelini saatlarca bekleyerek ödedi. Son gün çilesine takılan binlerce öğrenci, "Bir daha kayıtlarımızı asla son gününe bırakamayız. Zamanında rahat rahat yaptırıp bu çileden kurtuluruz" dedi.

İlk kayıtlarda son gün olduğunu ifade eden büro yetkilileri ise 17.30'a kadar kuyruğa girenlerin işlemlerini gecenin ilerleyen saatlerine rağmen bitirmeye çalışacaklarını ifade etti. Tarihinin en yoğun gününü geçirecek büro çalışanlarının kuryuğu eritmek için gece geç saatlere kadar çalışması beklenirken, yarından itibaren başlayacak mazeretli kayıtların 17 Ekim'e kadar süreceği ifade edildi.

İHA

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Nükleer tesis havaya uçuruldu!
Açıklamalar peş peşe! Dolarda ibre tersine dönebilir