Söke'de canavar paniği

Söke’de canavar paniği yaşanıyor. Gördüğünü iddia ettiği canavarın 25 adet hayvanını telef ettiğini iddia eden üretici, gece gündüz silahıyla canavar nöbeti tutmaya başladı.

  • GİRİŞ26.01.2012 10:41
  • GÜNCELLEME26.01.2012 10:41
Söke'de canavar paniği

Söke’ye bağlı Burunköy sırtlarında görüldüğü iddia edilen kızıl-boz renkteki canavar özellikle küçükbaş hayvanların korkulu rüyası haline geldi. Burunköy’de görülen canavar, köy sakinlerinden Turan Cengiz’in bu güne kadar 10 anaç koyununu parçalayarak telef etti.

Çoban köpekleri de iddia edilen canavarın kurbanı olurken; telef olan koyun ve köpeklerini gören Turan Cengiz eline tüfeği ve gece lambasını alarak gece-gündüz nöbet tutmaya başladı. Canavar ile göz göze geldiğini belirten Turan Cengiz, tüfeği ile çok sayıda ateş etmiş ancak canavarı vuramamış.

Besici Turan Cengiz ilk önceleri kendi köpeklerinden şüphelenmiş. Öyle ki kendi köpeklerini hayvanlarından uzaklaştırıp, başka ilçelerden çoban köpekleri dahi getirtmiş. Ancak koyun ve kuzularının ölümü devam edince, hayvan katliamını yapanın köpekleri değil, dışardan bir canlının olduğunu anlamış. Turan Cengiz, o gün-bugündür ‘canavar’ diye adlandırdığı canlının peşine düştü. Hayvan ağıllarının etrafına tuzaklar ve faklar kuran Turan Cengiz, hayvanlarını telef eden canlıyı bekliyor.

Gördüğü canavarın boyunun yaklaşık 80 santimetre, ağırlığının 50-60 kilogramdan fazla olduğunu söyleyen Turan Cengiz, “Hayvanlarımı öldüren canavar, köpeğimi de yedikten sonra beni daha çok tedirgin etti” dedi.

Kimsenin kendisine inanmayacağını düşündüğü için yetkilere bilgi vermediğini kaydeden Cengiz; “Zararım büyük. Derdimi kime anlatayım. Çevremizde sürüyle çakal, tilki gördük. Ancak bu yaşıma kadar köpekleri canlı canlı yiyen bir canlıyı düşünmek bile insanı tedirgin ediyor” diye konuştu.

KAYNAKİHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun