Saakaşvili, Samsun'da köy evine misafir oldu

Havayolu ile Samsun'a gelen Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Çarşamba ilçesine bağlı Gürcü köyü olan Çatak'ta düzenlenen çifte vatandaşlık törenine katıldı.

Saakaşvili, Samsun'da köy evine misafir oldu
Saakaşvili, Samsun'da köy evine misafir oldu
GİRİŞ 17.09.2013 18:01 GÜNCELLEME 17.09.2013 18:01

Köy evine misafir olan Saakaşvili burada kendisine ikram edilen çayı keyifle yudumlayarak, "Sadece Gürcüler değil Türk vatandaşları da bize müracaat edip Gürcü vatandaşı olabilir. Türkiye ile Gürcistan dost ülkelerdir." dedi.

Kendisi de Gürcü olan Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz'ın özel davetlisi olarak Samsun'a gelen Gürcistan Devlet Başkanı Saakaşvili'yi Çarşamba Havalimanı'nda bir grup Gürcü bayraklarla karşıladı.

VIP salonundan çıkışta makam aracına binmek üzereyken havaalanı dışında kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları gören Saakaşvili aracına binmeyip yürüyerek grubun yanına gidip onlarla tek tek selamlaştı.

Yaklaşık 100 araçlık bir konvoyla Çarşamba'ya 20 kilometre uzaklıkta olan Çatak köyüne gelen Mikheil Saakaşvili önce Ahmet Yılmaz'ın köydeki evine misafir oldu. Burada kendisine çay ikram edilen Gürcistan Devlet Başkanı Saakaşvili, köy sakinleriyle sohbet edip bol bol gülüştü.

Daha sonra köyde yaşayan ve çifte vatandaş olmaya hak kazanan 20 kişi için düzenlenen törene katılan Saakaşvili köylülere hitaben konuşma yaptı.

Kendisine gösterilen ilgi ve alakadan ötürü vatandaşlara teşekkür eden Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, "Sizde Gürcü kanı var. Birbirimizi unutmadık. İstediğiniz zaman Gürcistan'a gelebilirsiniz. Sizlere kapımız daima açık. Sadece Gürcistan asıllı vatandaşlar değil, Türk vatandaşları bize müracaat edip Gürcü vatandaşı olabilir. Türkiye ile Gürcistan dost ülkelerdir. Bu köyde çok Gürcü var. Bizi hiçbir şey yıkmadı, yıkamaz. Seçimi kaybettim ama politikayı bırakmadım. Hep beraber el ele vererek Gürcistan'ı büyütelim" dedi.

ETİKETLER
samsun haberleri
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İşte milletvekilliği için istifalar...
Akşener'den Abdullah Gül çıkışı! Mümkün değil