Hain yüzsüzlüğü! Bu halde getirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında, sanıklardan Haldun Gülmez, araçtan inmeyi reddedince jandarmalarca salona götürüldü.

GİRİŞ 17.07.2017 14:45 GÜNCELLEME 17.07.2017 14:48

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 3'ü firari, 44'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasına devam ediliyor.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince, adliye binasındaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının salonunda görülen davanın üçüncü duruşmasına tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemleri altında getirildi.

ARAÇTAN İNMEYİ REDDETTİ

Sanıklar jandarmalar eşliğinde mahkeme salonuna alındı. Sanıklardan Haldun Gülmez, araçtan inmeyi reddedince jandarmalarca salona götürüldü.

Sanıklar, taraf avukatları ve sanık yakınlarının hazır bulunduğunu duruşmaya başlandı.

Duruşmada mahkeme heyetince, sanıklar ile avukatlarının dava dosyasına giren yeni deliller ve raporlarla ilgili beyanları alınacak.

13 Temmuz perşembe günü başlayan ve hafta sonu ara verilen üçüncü duruşmanın yarın sona ermesi bekleniyor.

GEÇEN DURUŞMADA DA OLAY ÇIKARTMIŞTI

Gülmez'in darbe girişimi sırasında helikopterdeki makinalı tüfeği kullandığı, bu sırada yaralandığı ortaya çıkmıştı. Üzerinden FETÖ lideri Gülen’e ait şifreli dua çıktığı iddia edilen Haldun Gülmez geçen duruşmadaki tavırları sonrası salondan atılmıştı.

- İddianame

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı şüpheli olduğu iddianamede, sanıkların, "cumhurbaşkanına suikast", "Anayasa'yı ihlal", "yasama organına karşı suç", "hükümete karşı suç", "silahlı terör örgütü yöneticisi olma", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs etme", "kasten öldürmeye teşebbüs", "zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama", "zincirleme şekilde silahla tehdit", "cumhurbaşkanına hakaret", "zincirleme şekilde kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret", "kamu malına zarar verme", "mala zarar verme", "nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali" ve "nitelikli yağma" suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

Saldırıyı gerçekleştiren FETÖ'nün "suikast timi"ndeki biri firari 37 asker için en az 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep ediliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Vatandas 9 ay önce Şikayet Et
  Bunları adı suçluların yanına koyacak bak o zaman bülbül gibi oterler
  Cevapla
 • Kılıç Arslan 9 ay önce Şikayet Et
  Niyr kaldırdınız? Saçından tutun getirin! İster yürüsün ister sürünsün..
  Cevapla
 • Taybaran 9 ay önce Şikayet Et
  Biriniz benim ilime gecse ah ulan ah
  Cevapla
 • ramazan 37 9 ay önce Şikayet Et
  Ya arkadaş bu neyin kafası ya? Adamlar ülkenin tepesindeki kişiye suikaste gidiyor bir yıldir mahkemeye gidip geliyorlar. Ordakilerin suçu belli cezasıda idam olmalı tamam iple sallandırmak tarihte kaldı ama bir sürü yöntem var. Bakın abd de şırınga var ve envay çeşit kimyasal 1 dakikayla 10 saat arasında çok acı şekilde sonuçlanıyor.... Bizde neden yok? Bilmem demokratik ülke bilmem ne. Terörist geliyor 10 tane askerimizi gözünü kırpmadan şehit ediyor 3 yıl yatıp yok iyi hal yok eve dönüş yok etkin pişmanlık falan filan çıkıp tekrar dağa çıkıyor. Adalet bunun neresinde???
  Cevapla
 • cevo 9 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle katılıyorum
  Cevapla
 • Mert 9 ay önce Şikayet Et
  yahu niye tasiyorsunuz ucusivri bir alet ucrcur o haini
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngilizler tarihi skoru konuşuyor!
'Gökyüzündeki askerler' daha da güçlendi