Maçka şehidinin eşinin tek bir isteği var

Maçka'da teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Astsubay Ferhat Gedik'in eşi, ''Yeni açılacak Zigana Tüneli'ne eşimin adının verilmesini çok istiyorum'' dedi.

 • GİRİŞ13.08.2017 17:24
 • GÜNCELLEME13.08.2017 17:24
Maçka şehidinin eşinin tek bir isteği var

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında terör örgütü mensuplarıyla sıcak temasta şehit düşen Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in eşi Cemile Gedik, "Eşim adam gibi adamdı. Askeriyeyi karşıma koysanız ve 'Şehitlik en çok kime yakışır' deseniz, eşime şehitlik çok yakışırdı ve çok yakıştı. Layık olduğu gibi gitti." dedi.

''ORANIN İNSANINI ÇOK SEVİYORDU''

Eşinin, şehit düştüğü bölgeyi çok sevdiğini anlatan Gedik, şöyle konuştu:"Oranın insanını çok seviyordu. Gümüşhane ve Trabzon onun için vazgeçilmezdi. Dağlardan eve gelmiyordu. Orada kime sorsanız bunu söyleyecektir. Orada terörün olmasından çok rahatsızdı. 4 yıldır canla başla çalıştı. En son 1,5 ay önce geçici görevle Maçka'ya verildi. Coğrafyasının çok zor olduğunu söylüyordu ama 'O bölgeden o teröristleri alacağız, başka yolu yok' diyordu. Sürekli o bölgeyi temizleyeceklerini ifade ediyordu. 'Terör bitecek ve oradaki insanlar huzur bulacak' diyordu. O uğurda kendini feda etti, bunun başka bir adı yok."

''ZİGANA TÜNELİNE EŞİMİN ADININ VERİLMESİNİ İSTİYORUM''

Eşinin dağ sporlarını çok sevdiğini anlatan Gedik, "Yeni açılacak Zigana Tüneli'ne eşimin adının verilmesini çok istiyorum. Bunu hak ettiğini düşünüyorum. Çok çalışkandı. Gece gündüz demiyordu, dağlardaydı. 'Vatan, millet' diyordu. Ülkesine aşıktı." dedi.

"VAN DEPREMİNDE ENKAZ ALTINDA KALDI"

Gedik, eşinin Van depreminde de enkazın altında kaldığını söyledi.

Evliliklerinin 19'uncu yılında olmalarına rağmen toplamda bir senelerinin birlikte geçtiğini dile getiren Gedik, birçok kötü olaylar yaşadıklarını, eşinin cenazesinin doğum gününde toprağa verilmesinin de kendilerini derinden sarstığını kaydetti.

Gedik, "Eşim adam gibi adamdı. Askeriyeyi karşıma koysanız ve 'Şehitlik en çok kime yakışır' deseniz, eşime şehitlik çok yakışırdı ve çok yakıştı. Layık olduğu gibi gitti." ifadelerini kullandı.

"ANNE, ORAYI TEMİZLEYİP GELECEĞİZ"

Şehidin annesi Hatice Gedik de telefonda "Gitme, senin görev yerin Ankara'ya çıktı'" dediği oğlunun, kendisine "Anne, orayı temizleyip geleceğiz. Oradakiler beni bekliyor." karşılığını verdiğini anlattı.

Öte yandan, şehidin kardeşi Arif Gedik, mahallede işlettiğini bakkalın kepengine "Abimin şehit olması dolayısıyla kapalıyız" yazdı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar8

 • Hayri 4 ay önce Şikayet Et
  Allah mekanını cennet eylesin. Yakışır şehidin adı verilsin.
  Cevapla
 • çırak 4 ay önce Şikayet Et
  ALLAH rahmet eylesin.mekani cennet olsun. geride kalan tum sevenlerine sabir diliyorum. Ateş düştüğü yeri yakar. iyiki varsin komutanım.
  Cevapla
 • Yorumcu 4 ay önce Şikayet Et
  Şehitlerimizin isimleri her yere verilsinki ,yarın çoluğumuz çocuğumuz bu vatan için nice şehitler verdiğimizi bilsin.Onların ismi yaşadıkça Türkiye var olacaktır. Onlara ne yapılsa azdır. Minnettarız.Allah yerlerini cennet mekan eğlesin.Amin.
  Cevapla
 • Komando 4 ay önce Şikayet Et
  Komutanimizi yakinen tanirim mekani cennet olsun bu mubarek rutbeyi bizlerede nasip etsin komutanimizin ogrettikleriyle yolumuza devam ediyoruz.. adam gibi adam di
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hako 4 ay önce Şikayet Et
  Ulkemizin her yerine sehitlerimizin gazilerimizin isimleri verilsin .
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun