Haddini aşan Baydemir'e tokat gibi cevap!

HDP sözcüsü Osman Baydemir Suriye ve Irak tezkeresi toplantısında Meclis'te yaptığı konuşmada skandal sözler sarf etti. Baydemir'e ilk tepki TBMM Başkanı'ndan geldi.

 • GİRİŞ23.09.2017 17:45
 • GÜNCELLEME24.09.2017 09:35
Haddini aşan Baydemir'e tokat gibi cevap!

HDP Grubu adına konuşan Osman Baydemir ise IKBY'nin yapacağı referandumu savundu. Baydemir, referandum için "Kürtlere anasının ak sütü gibi helal ve meşrudur" dedi.

SKANDAL SÖZLER

Baydemir, “AKP-MHP ve şer örgütlerinin yaptığı ittifak bu ülkeyi hiçbir zaman olmadığı kadar büyük badirelerle karşı karşıya getirmiştir. Bu tezkerelerin hiçbir aciliyeti yoktur. Niçin bu tezkere için Meclis toplanıyor. Çünkü, hükümet 3 yıldır, kutuplaştırma, çatışma ile iktidarını uzatma aracı haline getirmiştir” şeklinde konuştu.

SERT TEPKİ

Baydemir'in konuşmasının sonunda TBMM Başkanı İsmail Kahraman, sert bir üslupla "Töhmet altında bırakan beyanatlarınız var. Zabıtları inceleyeceğim. Şu anda tespit ettim. Bir tanesi 'AK Parti, MHP ve diğer şer odaklarıyla yapılan ittifak'. Burada şer odağı yok. Burada bölme, böldürme üzerine konuşulamaz. Hürriyet alabildiğine konuşma hakkı değildir. Çok ciddi ifadeleriniz var. Zaptı inceleyeceğim sonra sizden savunma isteyeceğim, özür dileteceğim" dedi. 

AK PARTİ'DEN TOKAT GİBİ CEVAP

Baydemir’in “Kürt düşmanlığı” ifadesi üzerine AK Parti adına Naci Bostancı söz aldı. Bostancı, “Bu ülkede Kürt düşmanı PKK’dır. Sürekli hakları birbirine kışkırtarak kan dökmektedir. PKK’lılar bu sürede en çok kimleri öldürdü, kendisine baş eğmeyen Kürtleri öldürdü. Bir kez olsun bunu kınadınız mı? Sizin sahip çıktığınız Kürtler, size destek veren Kürtlerdir” dedi.

Yorumlar69

 • ehlibeyt 5 ay önce Şikayet Et
  beyler bu baydemir için tek deyil chp içinde geçerli olsun sakın ırkçılık yapmayın sonra ahirette çok üzülürsünüz.peygamberimiz ırkçılık yapan bizden deyildir.ama buna ramen inadına ırkçılık yapıp veya nefsine mağlup olanlar.müslümanlık tan çıktıklarını unutmasınlar.biz müslümanlar için hiç bir ırkın üstünlüğü yoktur üstünlük takvadadır(allahın emrine halisane sarılan).vesselam.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Kemal 5 ay önce Şikayet Et
  Hiç bi ırkın bi irka üstünlüğü yoktur hepsini tek bi Yaradan yarattı Allah Müslümanları korusun
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Tarkan 5 ay önce Şikayet Et
  Kosova 2 milyonmus pardon
  Cevapla
 • ALLAH in kulu 5 ay önce Şikayet Et
  Allahu Teala Biz kullarını bir tek amaç için yaratmıştır ve herkese ahirette Allahu Teala soracaktır Ey kulum sana verdiğim zamanı nasıl kullandın ve ne için kullandın Eğer Allahü Teala ya onluk etmeden dünyadan Göçer isek ahiretteki azabımız çok şiddetli olacaktır
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • ÇAYCI 5 ay önce Şikayet Et
  Yaşasın CEHENNEM, kâfirler için
  Toplam 2 beğeni
 • yavuz 5 ay önce Şikayet Et
  evet cevap vermiştir ama baydemir son konuşmasında kafa tutmuştur. artık bu kafalardan çıkan ayrılıkcı sözleri meclisde duymak istemiyoruz. bu adam ve diğerleri için yasal işlem yapılıp ülkenin bölünmez bütünlüğüne laf söylediğinden gereği yapılmalıdır.
  Cevapla Toplam 18 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat