MEB liseye girişte yeni sistemi açıklayacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yarın saat 12:00'de ortaöğretime geçiş sistemini açıklayacak.

 • GİRİŞ04.11.2017 19:11
 • GÜNCELLEME04.11.2017 19:55
MEB liseye girişte yeni sistemi açıklayacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılmasının ardından, liselere geçişteki yeni sistemi yarın Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda açıklayacak.

Bakan Yılmaz, yarın saat 12.00'de başlayacak Anadolu Ajansı Editör Masası toplantısında, editör ve muhabirlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayacak.

Eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunacak Yılmaz, TEOG'un ardından liselere geçişteki yeni sistem hakkında açıklamalar yapacak.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar19

 • serpil 1 hafta önce Şikayet Et
  ben çocuğun okulu bölünmesin diye şehir değişikliği yapmadım şuan Ankara Batıkentde ikamet ediyoruz.Fakat okul kapanınca Antalyaya taşınacağım. Tercihle ve ikamet taşımakla umarım sorun yaşamam.
  Cevapla
 • Nesrinn 3 ay önce Şikayet Et
  Peki evimize nitelikli okullar yakınsa onun için yine de sınava girmemiz gerekecekmi
  Cevapla
 • ALPARSLAN 3 ay önce Şikayet Et
  İki tane yavrum var. biri liseye grçecek öteki üniversiteye. yani ikiside sınavcı. Onların da kafasi karışık bizimde. şu an ailecek konsantrayon bozukluğu yaşıyoruz. İnşallah yeni sistem hayırlı birşey olur...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hamit 3 ay önce Şikayet Et
  üniversiteye giriş sınavı gibi olacaksa hiç olmasın .Uçak üretmek isteyeceksin ,araba üretmek isteceksin ama fizik kimya öğretmeneyeceksin ,yüksek öğretim kurluna yazıklar olsun
  Cevapla
 • turko 3 ay önce Şikayet Et
  Teog sınabı gibi saçma bir sistem olamazdı. Parmak gibi ana kuzuları ailelerinden uzak memleketlerinde okuyordu. Arkadaşlar ben pansiyklarda belletmenlik yapıyorum. Günlerce ağlayan cocuklar biliyorum. En iyi okul en yakın okuldur. İlkokullar gibi herkes kendi bölgesinfeki liselere gitmelidir.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • medetres 3 ay önce Şikayet Et
  Boşuna belletmenlik yapmışsınız,atıyorum küçükçekmece'de ki zeki bir öğrenci ikamet ettiği vasat okulda sırf orada oturuyor diye telef olup gedecek yine atıyorum vasat bir öğrenci cağaloğlunda otuyor diye cağaloğlu lisesine gidecek adalet midir bu sınav şart ama Milli eğitim maalesef iktidarımızın yumuşak karnı ve hala oturtamadı.Bakalım yarın yine nasıl bir sistem anlatacak
  Toplam 8 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat