Erdoğan'ın uçağında sürpriz isim! Buzlar eridi

Partisinin Meclis Grup Başkanvekilliği görevinden geçen yıl istifa eden MHP Milletvekili Oktay Vural, Erdoğan’a Rusya-Kuveyt-Katar seyahatinde eşlik eden heyette yer aldı.

Erdoğan'ın uçağında sürpriz isim! Buzlar eridi
Erdoğan'ın uçağında sürpriz isim! Buzlar eridi
GİRİŞ 15.11.2017 10:39 GÜNCELLEME 15.11.2017 11:27
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Partisinin Meclis Grup Başkanvekilliği görevinden geçen yıl istifa eden MHP Milletvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Rusya-Kuveyt-Katar seyahatinde eşlik eden heyette yer alıyor. Bu durum, Bahçeli ile Vural arasındaki buzların tamamen eridiği yorumuna neden oldu.

Cumhurbaşkanı'nın seyahatine davet edeceği milletvekili, Cumhurbaşkanlığı tarafından milletvekilinin partisinin genel merkezine bildiriliyor. Genel merkez onaylarsa milletvekili Cumhurbaşkanının uçağının yolcusu oluyor. MHP Milletvekili Saffet Sancaklı hem Hindistan seyahatinde hem de Ukrayna-Sırbistan ziyaretinde Erdoğan'a eşlik eden heyette yer almıştı.

MUHALİFLERLE BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİ DÜŞÜNÜLMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya-Kuveyt-Katar seyahatinde, uçakta MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural'ın da bulunması dikkat çekti.

 

 

Vural, MHP'li muhaliflerin geçtiğimiz yılın ilk aylarında başlattığı ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin sert eleştirilerle sürdürdüğü olağanüstü kurultay tartışmaları sırasında partisinin Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmişti. 2007 yılından beri yürüttüğü Grup Başkanvekilliği görevinden Haziran 2016'da istifa eden Oktay Vural yazılı açıklamasında, "MHP'de bir yenilenmeye, atılıma ve silkinişe ihtiyaç olduğu ve bunun karşılanması gerektiği açıktır" dediği için muhaliflerle birlikte hareket edeceği düşünülmüştü ama öyle olmadı.

BAHÇELİ'YLE BUZLAR ERİDİ

Uzun süre sessiz ve yalnız kalmayı tercih eden Vural, MHP'nin 16 Nisan 2017'de yapılan Partili Cumhurbaşkanlığı Referandumu öncesi 'Evet' kampanyasını şekillendirmek için gerçekleştirdiği toplantısına katılarak 'Evet' diyeceğinin işaretini vermişti. Vural'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son yurtdışı seyahatine katılması ise Bahçeli arasındaki buzların tamamen eridiği yorumuna neden oldu.

DUVAR

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  İyi olmuş kendisi siirt kökenli arab tır kardeşininin katar da ve kuveyt te işler yapan şirketi var oradaki şeyhlerle de ikili dostlukları var yerinde bir seçim
  Cevapla
 • ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  oktay vural hiçbirzaman güven vermeyen bir isim
  Cevapla
 • mehmet demirel 1 yıl önce Şikayet Et
  mhp nin desteği güçlü bir türkiye göstergesidir.............
  Cevapla
 • Sado 1 yıl önce Şikayet Et
  Bahçelinin belkide en büyük istihbaratcisi en büyük dostudur EN BÜYÜK SİYASET PARTİ İÇİNDEDİR
  Cevapla
 • suat trabzon 1 yıl önce Şikayet Et
  terazi meral akşenere hafif meyil yapığında bırakıp gitmişti. Oktay vuralı iyi gözlemlemek lazım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Makasçının ifadesi ortaya çıktı: Hatırlamıyorum
TSK bölgeyi ablukaya aldı! İlk görüntüler...