Öğretmene sokak ortasında taşlı-sopalı dayak!

Şanlıurfa'da halı saha maçından çıkan coğrafya öğretmeni Abdullah Dağ (35), görev yaptığı okulda aralarında husumet bulunan kantin işletmecisi ve yakınları tarafından dövüldü.

 • GİRİŞ20.11.2017 15:48
 • GÜNCELLEME20.11.2017 15:50
Öğretmene sokak ortasında taşlı-sopalı dayak!

Olay, dün gece Süleymaniye Mahallesi’nde meydana geldi. Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde coğrafya öğretmeni olan Abdullah Dağ, iddiaya göre, askerden izinli gelen kardeşiyle birlikte halı sahada maç yaptıktan sonra eve dönerken, plakası öğrenilmeyen bir otomobil tarafından önleri kesildi. Otomobilden inen ve görev yaptığı okulda aralarında husumet bulunan kantin işletmecisi S.K. ile 5 yakını tarafından tekme tokat dövülen öğretmenin başına daha sonra kaldırım taşıyla vuruldu.

Kanlar içerisinde kalan öğretmen, kardeşinin çağırdığı sağlık ekipleri tarafındanÿambulansla hastaneye götürüldü. Acil serviste tedavisi tamamlanan öğretmen,ÿ20 gün iş göremez raporu verilerekÿtaburcu edildi.

 


24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde saldırıya uğramasının üzüntü verici olduğunuÿbelirten öğretmen Abdullah Dağ, "Öğrencilerim bana 24 Kasım dolayısıyla sürpriz hazırlıyordu, şimdi ben yataktayım. Kardeşimle birlikte halı saha maçından dönerken, otomobille önümüz kesildi. Bu kişiler beni aralarına alarak dövmeye başladı. Taşla kafama vurup, sopalarla öldüresiye dövdüler. Beni döverken ’Öldürmeden bırakmayın’ diye sesleniyorlardı. Beni bu duruma düşürenler hakkında şikayetçi oldum. Kulağımda yırtık var ve başıma 5 dikiş atıldı" diye konuştu.

Olayın ardından soruşturma başlatan polis Abdullah Dağ’ı dövdüğü ileri sürülen okulun kantin işletmecisi S.K. ile 5 yakınını gözaltına alarak sorgulamaya başladı.

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar6

 • Serenay 3 hafta önce Şikayet Et
  Yok artık!
  Cevapla
 • ahmet 3 hafta önce Şikayet Et
  bunu öğretmen yapsa yada nefsi müdafaa yapsa meslekten atılırdı.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Selman 3 hafta önce Şikayet Et
  Bir yakınım anlatmıştı: Almanyada birine tokat atmak en az 5.000 Euroya bedel öyle adam dövmek kolay değil polisin harcırahına kadar yatırıyorlar.... Şimdi bizde ise bu şahısların ifadeleri alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırlar. halbuki bu adamın Avrupadaki gibi hastane masrafları (ambulans yakıt bedeli, ambulans görevlilerinin mesai ücretine kadar), hizmet göremediği sürece maaşı bu adamlardan tahsil edilse bir daha bu tür vakalar azalır.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • haberci 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu ülkede en kolay şikayet edilebilen, dövüle bilen, aşşağılanabilen meslek öğretmenliktir.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Mehmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Aynen. Altına imzanı ararım
  Toplam 4 beğeni
 • külyutmaz 3 hafta önce Şikayet Et
  canımız sağolsun.bu ne ki.yediğimiz küfürler,şikayetler,hakaretler,aşağılamaları görünce.alıştık artık.öğretmenin bu durumda olduğu ülkede saygıdan,sevgiden söz edilemez.gençlik ortada
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun