TSK acil ilanıyla duyurmuştu! Rekor başvuru

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) acil subay ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan Milli Savunma Üniversitesi’nin (MSÜ) açtığı sınava rekor başvuru geldi.

TSK acil ilanıyla duyurmuştu! Rekor başvuru
TSK acil ilanıyla duyurmuştu! Rekor başvuru
GİRİŞ 13.01.2018 08:16 GÜNCELLEME 13.01.2018 08:16
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan tasfiyeler sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) acil ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan Milli Savunma Üniversitesi’nin (MSÜ) açtığı sınava rekor başvuru geldi.

9 Ocak’ta başlayan başvurular 15 Şubat’ta sona erecek. Sınav için başvuranların sayısı 107 bine ulaştı. Başvuranların 24 bini kadın. İlk kez uygulanacak olan MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, 18 Mart’ta 81 il merkezinde yapılacak. Sınav, temel yeterlilik testi ağırlığında olacak. Türkçe, temel matematik, sosyal bilgiler ve fen bilgisi konularında 120 çoktan seçmeli soru sorulacak. Bu sınavda başarılı olanlar, 2’nci seçim aşamalarına çağrılmaya hak kazanacak. 

Fiziki yeterlilik testleri ve mülakatların yanı sıra sınav puanları dikkate alınarak asil ve yedek listeler belirlenecek. 3 bin 761 subay ve 5 bin 992 astsubay adayının Harp Okulları’nda eğitim almaya hak kazanacağı sınavla subay adayları, yaklaşık altı aylık eğitimin ardından teğmen olarak atanabilecek. 

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  6 ayda teğmen mi olunur, büyük haksızlık bence
  Cevapla
 • Fahri 11 ay önce Şikayet Et
  Kardeş bunlar zaten üniversite mezunları arasından seçiliyor.
  Cevapla
 • Dikkatli olmak 11 ay önce Şikayet Et
  Lütfen, insAllah ordumuzun komutanları Allah(c.c.) rızası gözeten ve vatansever şeref ve namus sahibi kişiler olur. Amin.
  Cevapla
 • Ferik 11 ay önce Şikayet Et
  Türkiye savaşa hazırlanıyor bunun başka bir açıklaması yok ordudaki eksiği giderecekler sonra hilal ile haçın asıl savaşı başlayacak
  Cevapla
 • orhan 11 ay önce Şikayet Et
  6 ay da acemi çocuga tegmen lik vercegine o kadar tecrubeli 5-10 senelik astsubaylarimiz var onlara terfi ver onlari subay yap.uzmanlarida terfi alan astsubaylarin yerine yukselt bunlarida uzman olarak al ki hiyerarsi olsun bi asker temelden baslamali herseyi bilmeli.
  Cevapla
 • İntikam 11 ay önce Şikayet Et
  Bilgilerini güncelle
  Cevapla
 • Enhar 11 ay önce Şikayet Et
  6 aylık eğitim değil harp okulunu 4 sene bitirdikden sonra ki 6 ay da teğmen olarak göreve başlanıyo bilgine
  Cevapla
 • ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  acil subay ne ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cengiz'in menajerinden Manchester City itirafı!
Süper Lig ekibinin kulüp binası tarandı!