Erdoğan açıkladı! Operasyon geliyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Kongresi'nde 'Afrin' operasyonuna ilişkin çok kritik açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 14.01.2018 14:12 GÜNCELLEME 14.01.2018 15:07
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

Sevgili Tokatlılar, teşkilatımızın kıymetli mensupları bugün Tokat başka, bir başka. Dışarıda içerinin herhalde bir 10 katı var. Gençler nasılsınız. Hazırsınız değil mi? Sizleri en kalbi duygularımla, hasretle selamlıyorum.

Tokat'ın yiğit insanlarını, mert insanlarını gönülden selamlıyorum. Arayı biraz uzattığımızı biliyorum. Tokat hiçbir zaman bizi yalnız koymadı. Her zaman yanımızda, arkamızda durdu. Her ne kadar İstanbul'daki Tokatlı kardeşlerimle birkaç kez buluşsak da bir müddet Tokat'a gelmek nasip olmadı. 3.5 yıllık bu hasreti bugün sona erdiriyoruz. Alimler diyarı, kahramanlar otağı, şairler yurdu Tokat'ta bulunmaktan, sizlerle özlem gidermekten büyük bahtiyarlık duyuyorum.  Bizi muhabbetle karşılayan tüm Tokatlı vatandaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.  

 

Tokat, vefanın, dayanışmanın, kardeşliğin ve huzurun şehridir. 6 bin yıllık geçmişi ile Tokat, tarih, medeniyet ve kültür şehridir. 

''TÜRKİYENİN SON YILLARDA VERDİĞİ EN ÇETİN MÜCADELE''

Ecdadları 15'liler gibi iş başa düşünce şehadate yürüdüler. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde verdiğimiz 251 şehit arasında 6 tane de Tokatlı kardeşimiz bulunuyor. Terörle mücadele harekatlarımızda Tokatlı kahramanlar destan yazdılar. Canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bölücü terör örgütü ile mücadele ve Fırat Kalkanı Harekatı'nda toprağa düşen tüm yiğitlere rabbimden Rahmet niyaz ediyorum. 

Devlet olarak şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Terör örgütleri arasında ayrım yapmadan yurt içinde ve yurt dışında mücadelemizi sürdüreceğiz. FETÖ'cü hainlere döktükleri kanın hesabını hukuk içinde sorduk, soruyoruz. FETÖ ile mücadele, Türkiye devletinin son yıllarda verdiği en çetin mücadelelerden biridir. Bu bilinçle meseleye yaklaşıyor, hukuki ve adli süreeci yakından takip ediyoruz. 

''DAVALAR YAVAŞ YAVAŞ KARARA BAĞLANMAYA BAŞLADI''

Örgütün süreci sabote etmeye yönelik manipülasyonlarına gerekli cevabı verirken adaletin tecellisi için çaba harcıyoruz. Davalar yavaş yavaş karara bağlanmaya başladı. Dünyanın belki de gelmiş geçmiş en büyük şeytani organizasyonunun yapıldığı bir planla karşı karşıyayız. Artık saklanacakları bir yer kalmadı. PKK'nın dağlarda inleri vardı. Bakalım bunların inleri neresi olacak. Bir tuvaletin arkasından nasıl bir yerlere girip çıkıyorlar. Oralarda da sizi bulacağız ve yargıya teslim edeceğiz. Pensilvanya'daki şarlatan yalanı adeta kutsallaştırarak kendine yeni bir din ihdas etmiştir. Çıkarları uğruna işlemeyecekleri günah yoktur. Devletimizin kurumları FETÖ'nün haşhaşilerinden arındıkça her açıdan daha güçlü hale geliyoruz. Hukuktan sapmadan suhuletle FETÖ ile mücadelemizi sürdüreceğiz. 

''AMERİKA BİZİ Mİ ALDATACAKSIN?''

34 yıldır 50 bin insanımızın canına mal olan bölücü terör örgütünün de kökünü kurutacağız. Bizim nazarımızda PKK neyse DEAŞ da odur. FETÖ ne kadar vahşi örgütse, DHKP-C de YPG de vahşi terör örgütüdür. Şimdi Amerika isimler değiştiriyor. Sosyal Demokratik Güçler veya Suriye Demokratik Güçleri... Bunları artık yutmuyoruz. İkide bir isim değiştirmek sureti ile Amerika bizi mi aldatacaksın? Tüm batıya sesleniyorum. Terör örgütlerinin bir başka terör örgütü ile mücadelesine fırsat veren ülkeler ikili ilişkilerimizi zedeliyor. Bunu bilmeleri lazım. 

''GECELER BİTMEZ, BİZİ İZLESİNLER''

Terörist Gabar'da da teröristtir, Kandil'de, Sincar'da, Afrin'de de teröristtir. Birileri kısa vadeli çıkarları adına bu katil sürüleri arasında ayrım yapabilir. Ama Suriye ve ülkemizdeki teröristleri biz çok iyi biliyoruz. Ne dedim; Bir gece ansızın gelebiliriz. Geceler bitmez. Geceler çok özgürlüklere gebedir. Bizim gecelerimiz de bunlara çok gebe. Bizi izlesinler. Şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Tehdit eden tüm örgütleri kaynağında bertaraf edeceğiz.

'AFRİN OPERASYONU' İÇİN SİNYALİ VERDİ

Önümüzdeki günlerde güney sınırımızı terörden arındırma operasyonumuzu Afrin'le devam ettireceğiz. Dostlul, stratejik müttefiklik gibi kavramların ne kadar gerçek, ne kadar sahte olduğu ayan beyan ortaya çıkacaktır. Biz birlikte hareket edebileceğimiz ümit ediyoruz. Afrin operasyon sırasında bu güçlerin terör örgütü ile aynı safta görünme gibi bir yanlışa mahal vermeyeceklerini ümit ediyorum. 

''TOKATLI VATANDAŞLARIMA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM''

Kritik seçimlerde Tokatlı kardeşlerim yüzde 63.2 gibi oranlar kalıcı istikrar dedi, büyük ve güçlü Türkiye dedi. Bunun için Tokat bizim gözbebeğimiz diyoruz. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Tokatlı vatandaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye'nin son 15 yılda katettiği büyük mesafede sizin bu kararlı duruşunuzun büyük payı var. 

Bu ülkeyi nereden nereye getirdik Bay Kemal bunlardan haberin var mı? Bizim kongrelerimizde birileri gibi yumruklar havalarda uçuşmaz. Bizim kongrelerimiz demokrasi şölenleridir. 

ETİKETLER
AK PARTİ
YAZDIR
YORUMLAR 45
 • nacrea 11 ay önce Şikayet Et
  İsrail hiç konuşmuyor geliyor vuruyor öldürüyor gidiyor kimsede birşey demiyor
  Cevapla
 • GURBETCI 11 ay önce Şikayet Et
  Bu Amerikayı Hala neden Incirlik'te tutuyoruz anlamıyorum
  Cevapla
 • yerli 11 ay önce Şikayet Et
  arkadaş zaten amaçları türkiyeyi savaşa çekmek... görünen o ki başaracaklar... tuzağa düşmek başarı mı?
  Cevapla
 • 1071 11 ay önce Şikayet Et
  savastayiz zaten devletin bekasi icin aktif olmak gerekiyor bizkilerde tirsiyo zaten
  Cevapla
 • Mustafa ARI 11 ay önce Şikayet Et
  Bağıra bağıra baskın yaparak çakalları kaçırıyorsunuz . Gidecekseniz gidin artık elinizi tutan mı var da habire bir gece bir gece deyip duruyorsunuz. PKKnın liderleri neden yıllardır hala sağ? İsrailden de mi örnek almıyorsunuz.
  Cevapla
 • ümit 11 ay önce Şikayet Et
  siyasete gir birde cepheye koş görelim nasılsın
  Cevapla
 • Milli ekonomi 11 ay önce Şikayet Et
  Samanı eti ithal hale getirip bay kemale bilmeden fırsar veren ekonomi yönetimine de operasyon istiyoruz ,çiftçiyi küstürmeye çalışan bay kemale fırsat düştü ,bu ekonomi yönetimi ile 2019 a gitmek bence doğru olmaz ,milli ekonomiyi iyi bilen bakanlar istiyoruz Mehmet Şimşek'in gitmesi tarım bakanının gitmesi 2019 a başarılı bir giriş olacaktır 2019 bizim Reis Mİllet sizinle
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM, Türkiye, Rusya ve İran uzlaştı
En güçlü deniz kuvvetlerine sahip ülkeler