ABD'den son dakika Afrin açıklaması!

Suriye'nin kuzeybatısındaki son olaylardan kaygı duyduklarını belirten ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, "Türkiye'nin güvenlik endişesinin farkındayız" dedi.

 • GİRİŞ13.02.2018 10:46
 • GÜNCELLEME13.02.2018 11:21
ABD'den son dakika Afrin açıklaması!

Ortadoğu ziyareti çerçevesinde Mısır'ın ardından Kuveyt'e geçen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, "DAEŞ'le Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda konuştu.  

Suriye'nin kuzeybatısındaki son olaylardan kaygı duyduklarını belirten ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, "Türkiye'nin güvenlik endişesinin farkındayız" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, "Suriye'de büyük askeri operasyonların sona ermesinin DAEŞ tamamen yenilgiye uğratıldı anlamına gelmemeli" şeklinde konuştu. 

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye'de özgürlüğe kavuşturulan bölgelerde istikrarın sağlanması için 200 milyon dolar ek yardımda bulunulacağını da ifade etti.  

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU DA KUVEYT'TE 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Kuveyt'te "DAEŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı"na katılıyor.

PERŞEMBE GÜNÜ TÜRKİYE'YE GELİYOR

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Ortadoğu ziyareti çerçevesinde önümüzdeki perşembe günü Ankara'da olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından perşembe günü kabul edilmesi beklenen Tillerson cuma günü de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek.  

 

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar43

 • olcay 1 hafta önce Şikayet Et
  Hadi ordan hadi.Sen Osmanlı tokadı yemeye niyetlisin sanırım.
  Cevapla
 • Vatan sever garip 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu saat dan sonra abd yi terörü destekleyen listesine alalım bu saat dan sonra bir ıncirlik derhal kapatılsın kerecik kapatılsın tüm abd askerleri cennet vatanımızı terk etsin iki her turlu askeri anlaşmalar tatbikatlar iptal edilsin
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  size türkiyenin ne yapip ne yapmayacagi sorulursa konusun,4 milyon suriyeli mülteci sizin ülkenizdemi yasiyor,1300 km sinirirnizmi var suriye ile,12 bin km gelipde suriyede efelik satmayin.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • tachiwaza 1 hafta önce Şikayet Et
  ABD. Dünya'nın bir ucundan gelsin ve ortalığı karıştırsın, dünyada buna sessiz kalsın. Valla kafayı yiyeceğim varmı böyle saçmalık. Türkiye böyle bir şey yapsa 3. Dünya savaşı çıkarırlar. Neyse bu demek oluyor ki, ABD. ve AB. Dünya'yı istedikleri gibi yönetirlerken, Türkiye hariç diğer ülkelerden ses çıkamamayışı hayret verici. Birlik ve beraberlikden güç doğar deriz hiç kimse yok, ama bunu ABD. birlik ve beraberlik içinde AB.nin sayesinde yapıyor.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • rcnksl 1 hafta önce Şikayet Et
  Madem o topraklar özgürlüğe kavuştu ülkemizdeki binlerce mülteci neden oralara dönemiyor? Sizin özgürlükten kastınız o toprakların terör örgütüne teslim edilmesinden başka birşey değil. Allah'ın adaleti mutlaka tecelli eder.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat