FETÖ'nün Türkiye'deki malikanesi ortaya çıktı!

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgüt elebaşı Fetullah Gülen için inşa edildiği ileri sürülen malikaneye tedbiren el konuldu.

 • GİRİŞ13.02.2018 12:36
 • GÜNCELLEME13.02.2018 12:38
FETÖ'nün Türkiye'deki malikanesi ortaya çıktı!
'FETÖ'nün Bursa'daki malikanesi'ne el konuldu

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Mudanya ilçesi Çağrışan Mahallesi'ndeki bir malikanenin, "FETÖ elebaşı Gülen için yaptırıldığı" iddiaları üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Başsavcılık, bir gazetede yer alan "FETÖ'ye lüks malikane yapmışlar" haberi ve FETÖ/PDY ile ilgili açılan davada tutuksuz yargılanan iş adamı S.Ş. hakkında bilgisine başvurulan bir kişinin, "Mudanya Devlet Hastanesinden Bademli'ye giderken Çınaraltı Evleri villalarının bitişiğinde, taş duvarlarla çevrili çok büyük bir malikane var, orada araba satan firmanın sahipleri yaşıyor, bu şahısların FETÖ'cü olduğunu biliyorum, Fetullah Gülen'in de Türkiye'ye gelince bu malikanede kalacağına dair söylentiler var." ifadelerini ihbar kabul ederek soruşturma başlattı.

 

 

İncelemede, malikanenin örgüt elebaşı Fetullah Gülen için yapıldığını, burada FETÖ/PDY üyelerinin toplantı ve faaliyetlerde bulunduklarını tespit eden Cumhuriyet Başsavcılığı, iş adamı S.Ş'ye ait otomotiv firmasının üzerine kayıtlı eve el konulması için Bursa 3. Sulh Ceza Mahkemesine talepte bulundu.

Mahkeme, soruşturmaya konu Mudanya ilçesindeki malikaneye, üçüncü kişilere satılması ve devrinin önlenmesi amacıyla tedbiren el konulmasını kararlaştırdı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar6

 • ver mehteri 5 gün önce Şikayet Et
  Ya bunlar nasıl mahlukat hala cirit atıyorlar tabi suç bizde
  Cevapla
 • bay e 5 gün önce Şikayet Et
  acik adres verinde gidelim yakalim yikalim
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mardinli 5 gün önce Şikayet Et
  Hemen bir resmi kuruma devredilmeli
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • kaptan seyfi 5 gün önce Şikayet Et
  alındı 1,5 yıl içerde kaldı yeni çıkmış ellam
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • vatandaş 5 gün önce Şikayet Et
  binalar üstten haç görünümlü. bu nedenle iddialar doğrudur.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat