Çiftlik Bank üzerinden İHL'lere alçakça saldırı!

Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın'ın İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu iddiasına ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden yalanlama geldi.

Çiftlik Bank üzerinden İHL'lere alçakça saldırı!
Çiftlik Bank üzerinden İHL'lere alçakça saldırı!
GİRİŞ 15.03.2018 19:24 GÜNCELLEME 15.03.2018 19:28
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Binlerce vatandaşı dolandıran Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın'ın İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu şeklindeki asılsız haberlere ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden yalanlama geldi.

ÖNDER'in açıklamasında, kasıtlı şekilde söz konusu çirkin yalanı servis eden bazı medya organlarına "bu tavırdan artık vazgeçin" çağrısı yapıldı.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son zamanlarda 28 Şubat döneminde yapılan manipülasyonları çağrıştırırcasına mütedeyyin insanları zan altında bırakacak kasıtlı haberler, din meselesi üzerinden hareket edilerek temelsiz tartışmalara sebebiyet verecek biçimde servis ediliyor.

Yapılan her yanlış ve işlenen her kusur bir şekilde dini mevzulara dayandırılıyor ve dindar insanlarla ilişkilendirilmeye çalışılıyor.

Dünyadaki bütün adalet sistemlerinin temelinde suçun şahsiliği esas kaidedir. Nihayetinde bizim inancımıza göre de ahlaksızlığın, hırsızlığın, onursuzluğun ve seviyesizliğin dinine, ırkına, statüsüne, okul türüne bakılmaz. Böyle bir algı operasyonu yoluyla hareket etmek hem insani hem de vicdani açıdan büyük bir gaflet, neticesi masum insanları hedef alacak büyük bir haksızlıktır.

ÇİFTLİK BANK'IN SAHİBİ İMAM HATİPLİ YALANI

Son olarak Çiftlik Bank’ın sahibinin İmam Hatipli olduğu yalan haberi manşetlere taşınmış ve şahsın ahlaksızlığı başka bir zemine kaydırılmaya çalışılmıştır. Bu manipülatif haberi yapan medya organlarını kınıyoruz. 

"BU BÜYÜK BİR AHLAKSIZLIKTIR"

Biz ahlaksızlık yapan kişileri okul türüne göre değerlendirmiyoruz; yanlış, İmam Hatipli de yapsa yanlıştır, Fen Liseli ya da Teknik Liseli de yapsa aynı düzeyde yanlıştır. Yanlışın okul türü olmaz, olamaz! Okullarımız arasında bu tür kategorik ayrımlar yapılmasını da kesinlikle tasvip etmiyoruz. Kaldı ki İmam Hatipli olmayan birini İmam Hatipli olarak göstermek ayrıca ahlaksızlıktır, büyük bir kitleye ağır hakarettir...

"O YAYIN ORGANLARINI, BU TAVIRLARINDAN VAZGEÇMEYE ÇAĞIRIYORUZ"

Ahlaki kaygı taşıyan ve yaptığı her haberin hedefinin neleri amaçladığının farkında olan tüm medya organlarımızı, her olumsuz haberin önüne İmam Hatipli ibaresini ekleme tavrından vazgeçmeye çağırıyoruz(!) Bu durumun ayrıca Kanuni bağlamda suç teşkil ettiğini hatırlatmakta fayda mülahaza ediyoruz...

Bu vesileyle başta medya organlarımız ve siyasetçilerimiz olmak üzere kamuoyuna etkisi söz konusu olan herkesi İmam Hatipler ve tüm okul türü mezunları konusunda duyarlılığa davet ediyor ve bu konuların siyasi düzlemde değil eğitim bağlamında müzakere edilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz..."

Halit Bekiroğlu
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı

ETİKETLER
ihl
YAZDIR
YORUMLAR 96
 • zekha kol 1 yıl önce Şikayet Et
  bende koyu chpli diye duydum dolandırılanların 100 de 99 u bakın araştırın bölgelere görüş olarak chp aldatmak kandırmak sahtekarlık hep bunların işi doğan görünümlü şahin bunlar
  Cevapla
 • Ahsen 1 yıl önce Şikayet Et
  İmam Hatip Liselerini Gasil için gassal yetiştiren İslam dinini öğrenmek tatbik öğrenmek tatbik etmek sadece İHL mezunlarına mı FARZ ? Yoksa Müslümanım diyen; her bireyi kapsamıyor mu? Ne de olsa İHL mezunu İMAM (Müftü Vaiz Müezzin Gassal) bütün günahını yüklenip diğer Allah'ın kullarını kurtarabiliyor mu? Ya da her koyun kendi bacağından asılır; değil mi?
  Cevapla
 • zaptiye 1 yıl önce Şikayet Et
  Alman fonlarıyla beslenen,İngiliz istihbaratından talimat alan ,ABD elçiliğinde eğitim alan kriptoların bu vatana faydalı haber yapmasını beklemekte saflık olur .Bu Ülkenin sınırsız demokrasisinden faydalanarak zehirlerini aktarabiliyorlar . Sözde medeni Ülkelerde insan bile sayılmıyorlar. Kudurmaları iyiye işaret demek ki doğru yoldayız.
  Cevapla
 • muhacir 1 yıl önce Şikayet Et
  mağdurlar sizin hiçmi suçunuz yok, kendinizi sorgulayin.ben bu paramı neden kapdırdım?nereden nasıl kazandım?iyi muhasebe yap.
  Cevapla
 • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Imam hatipli olsa ne olur olmasa ne olur insanda din v8cdan zayifsa herseyi yapar okudugu okul onemli degil nice tip doktoru para icin cocuk almiyormu rusvet alan memur isci mudur cikmiyormu okul diploma onemli degil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Uyarı geldi! Bankalar kredi çekerken bu soruyu soruyorsa dikkat
Galatasaray gol şovla finale yükseldi!