Adnan Oktar’ın 3 kaçış planı ortaya çıktı

İstanbul’da önceki gün gözaltına alınan Adnan Oktar’ın 3 kaçış planı ortaya çıktı.

GİRİŞ 13.07.2018 07:10 GÜNCELLEME 13.07.2018 09:01
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Kara para aklama iddiasıyla 2 yıl önce açılan bir soruşturmayla takibe alınan kamuoyunda “Adnan hoca” olarak tanınan Adnan Oktar ile ilgili soruşturma genişletiliyor.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Üsküdar’daki villasından yakalanmamak için kaçtığı Sarıyer’de yakalanan Oktar’ın 3 ayrı kaçma planının olduğu ortaya çıktı.

 

 

OKTAR’IN YOL TRAFİĞİ

Önceki gün sabah erken saatlerde başlayan operasyonda, Adnan Oktar, Üsküdar’daki villasında gözaltına alınacaktı. İddialara göre Oktar, Üsküdar’daki villasına gitmeye çalışırken, baskın olduğunu duydu. Bunun üzerine yolunu değiştirdi. Arabada Didem Ürer ile birlikte olduğu öğrenilen Oktar, Üsküdar’dan Kandilli bölgesinde bulunan ve ‘Dragos’ kod ismini verdiği villasına gitmek istedi. Ancak geri dönerek Beykoz sahile doğru gitmeye başladı. Bu sırada kendisini izleyen özel bir ekipten habersiz olan Oktar, o bölgeden ayrılarak Sarıyer istikametine geri döndü. Polis, Oktar’ın ne yapacağını Sarıyer’e kadar izledi. Sarıyer’de villası olduğu belirlenen Oktar’a operasyon düzenlendi ve Didem Ürer ile birlikte gözaltına alındı.

1 TEKNE İKİ ARABA

Operasyon sonrası Oktar’ın bu güzergahlarını inceleyen polis, önemli detaylara ulaştı. Polisin ulaştığı detaylara göre; Oktar, herhangi bir polis baskınında 3 kaçış planını hazırlamıştı.

İddialara göre Oktar, kendisi için önemli yer olan Kandilli’deki villanın önünde özel bir araba bekletti. Bu arabanın özelliği, polis tarafından tespit edilmemesi için yeni ve hiç kullanılmamış bir araba olmasıydı. İkinci kaçış noktası Kandilli bölgesinde sahilde bir tekne bulunuyordu. Yine bu teknede deşifre edilmemesi için hiç kullanılmamıştı. Son kaçış noktası ise Sarıyer’deki villasında bekleyen ikinci aracıydı. İddialara göre, Oktar, 2 araç ve tekne için 24 saat şoför ve kaptan bulunduruyordu. Tekne ve o iki arabaya incelenmek üzere el konuldu.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • kemal 7 ay önce Şikayet Et
  Bunlar gibi dini kullanan cemaetler var onlarında takip edilip üzerine gidilmesi lazım
  Cevapla
 • ulucak 7 ay önce Şikayet Et
  bende bir cemaat mensubu olarak katılıyorum devletimiz bütün cemaatleri denetlemeli vatana millete ve dine hıyanet edenleri dini olsun olmasın bütün dernek vakıf stklar dahil gerektiği şekilde cezalandırmalı maalesef ülkemiz de vakıf görünümlü ajan üsleri çoğalmış durumda zaten konuya mitte vakıf gereken yapılmaya çalışılıyordur. malesef bu konuda kanunlar yetersiz olabilir başkanlık kararnamelerine iş düşebilir
  Cevapla
 • gresunlu 7 ay önce Şikayet Et
  fare gibiler
  Cevapla
 • börteçine bozkurt 7 ay önce Şikayet Et
  miyav
  Cevapla
 • ejder 7 ay önce Şikayet Et
  cem uzan'dandamı bir şey öğrenemediniz:) acemilik dorukta
  Cevapla
 • horasanlı 7 ay önce Şikayet Et
  nereye kadar kaçacaktın...hain...şimdi...çürüme zamanı...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan: Açık ve net söylüyorum...
Japon otomobil devinden Türkiye kararı!