İşte MHP'nin af teklifi!

MHP Genel başkan yardımcısı Fethi Yıldız, MHP'nin AK Parti'ye yaptığı af teklifinin detaylarını açıkladı.

İşte MHP'nin af teklifi!
İşte MHP'nin af teklifi!
GİRİŞ 22.09.2018 16:30 GÜNCELLEME 22.09.2018 17:07
Bu Habere 205 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, Af teklifine ilişkin "19 Mayıs 2018'e kadar ki suçlarda cezadan 5 yıl şartlı indirim getirilecek. Devlete karşı işlenen suçlar ve terör suçları kapsam dışı bırakılmıştır. Cinayet, cinsel, kadın-çocuklara yönelik suçlar da kapsam dışı." ifadelerini kullandı.

ATATÜRK ALEYHİNE SUÇLAR KAPSAM DIŞI BIRAKILACAK

MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, partisinin af teklifini açıkladı. MHP'nin af teklifinde 19 Mayıs 2018'e kadar ki suçlarda cezadan 5 yıl şartlı indirim yer aldı.

Yıldız'ın açıklamasına göre, teklifte Atatürk aleyhine suçlar, devlete karşı işlenen suçlar, cinsel suçlar, kadın ve çocuklara yönelik suçlar, terör ve cinayet kapsam dışı.

"162 BİN 989 KİŞİ YARARLANACAK"

MHP'nin Af Önerisi'nden yararlanacak kişi sayısı 162 bin 989 olarak açıklandı. Teklif pazartesi günü meclis başkanlığına sunulacak.

ETİKETLER
AK PARTİ
YAZDIR
YORUMLAR 205
 • zafer gülten 9 ay önce Şikayet Et
  yalnız birde şu var,2005 de ceza kanunu sisteminin değişmesi ve hakim ve savcıların arasına Föt yanlılarının sızmasıyla bazı adeletsizlikler oldu.40 yıllık avukatlar bile bazen yeni ceza kanunu hakkında sorulan soruları yanıtlayamıyor,yanlış cevaplar veriyordu. bu yüzden yargıda olan hataları düzeltmek maksadıyla,kişi bir daha suç işlerse hiç bir aftan yararlanamaz ve eski suçlarınıda çeker şartıyla bütün suçlara bir kereye mahsus af verilmesi şarttır. bir suça af verilip başka suça af verilmemesi insan haklarına aykırıdır,ayrımcılıktır.
  Cevapla
 • Ümit 10 ay önce Şikayet Et
  Devlet devlete karşı işlenen suçları affeder. Şahıslara karşı işlenmiş, mağdur olmuş kişilere sorun suçlunun af edilmesini ki adalet bu olsun, vicdanlar huzur bulsun.
  Cevapla
 • Tahir 10 ay önce Şikayet Et
  MHP kadın katillerini çıkarıp indirim isteyeceğini asgari ücret 2500tl olmalı diye yasa çıkarsın
  Cevapla
 • Acıların kadını 11 ay önce Şikayet Et
  LÜTFEN HERŞEYİ BİLİP BİLMEDEN YORUM YAPMAYIN, DAVUL SESİ UZAKTAN HOŞ GÖRÜNÜR, BAŞINIZA GELMEDİĞİ İÇİN KONUŞUYORSUNUZ, İKİ ÇOCUĞUM VAR TEK BAŞIMA MÜCADELE EDİYORUM HAYAT ÇOK ZOR,BİRAN ÖNCE EŞİMİN BAŞIMIZDA OLMASINI ÜMİT EDİYORUm... İNŞALLAH...
  Cevapla
 • Zümra 11 ay önce Şikayet Et
  Devlet suçsuz yatanları çıkarsın yeter! Ceza evlerindeki herkes suçlu mu sanıyorsunuz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya Türkiye'yi nasıl biliyor?
Trump'tan gerilimi arttıracak çağrı! 'Evinize dönün'