Kaşıkçı olayında flaş gelişme! Görevlendirildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Suudi Arabistan konsolosluğundaki adli işlemleri yürütmek üzere bir başsavcı vekili ve bir cumhuriyet savcısı görevlendirdi.

Kaşıkçı olayında flaş gelişme! Görevlendirildi
Kaşıkçı olayında flaş gelişme! Görevlendirildi
GİRİŞ 09.10.2018 17:13 GÜNCELLEME 09.10.2018 17:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın alıkonulduğu iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, konsolosluktaki adli işlemleri yürütmek üzere bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısının görevlendirildiği belirtildi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Suudi Arabistan vatandaşı Kaşıkçı'nın 2 Ekim saat 13.00'te girdiği ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'nda alıkonulduğu iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, konsoloslukta inceleme yapılacağının belirtilmesinin ardından bir gelişme yaşandı. 

Başsavcılık tarafından, konsolosluktaki adli işlemleri yürütmek üzere bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısının görevlendirildiği kaydedildi. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Hıdır BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
    “2 haftada seni yıkarlar, bana seni korumam için para vereceksın”diyen Trumpt, Suudı Arabıstandan para ıstedı. Suudlar “silahları paramla aldım,hayır vermeyeceğim, ABD kurulmadan önce de Suudi Arabistan vardı! (Geçmişte biz çadırda yaşıyorduk yine yaşarız ama siz petrolsüz asla! benzeri)” dedı. ABD’nin, Uzun zamandır Suudi yönetimiyle ABD arasındaki ilişkiden hoşlanmayan KAŞIKÇI’dan kurtulması gerekiyordu. Hem Suudları koşeye sıkıştıracak hemde gazetecıden kurtulacaktı! Hem gazetecıden kurtuldu hem Turkıye Suud arasında kriz çıkarıp Suudı yönetimini köşeye sıkıştırdı. SUUDi yönetimi ABD Israil ne derse yapmak durumunda kalıcak.(Suriyeye Arap/Sunni gücü?) ( ABD Sunnileri de parçaladı?)
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fuat Oktay: Bunları yazdık bir kenara! Herkes sobelendi
YPG/PKK'lılar ABD askerlerini taşladı!