İşte CHP'nin adayı İmamoğlu'nun gerçek yüzü!

Yunan basının CHP adayı için kullandığı "Ekrem İmamoğlu: İstanbul'u fetheden Yunan" ifadelerine hiçbir şekilde tepki göstermeyen Ekrem İmamoğlu, dün katıldığı televizyon programında çıtayı yükselterek AK Parti Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'ya hakaretler etti. Peki Tevfik Göksu, Trabzonlulara ne dedi? İşte yanıtı...

İşte CHP'nin adayı İmamoğlu'nun gerçek yüzü!
İşte CHP'nin adayı İmamoğlu'nun gerçek yüzü!
GİRİŞ 21.05.2019 17:31 GÜNCELLEME 21.05.2019 18:02
Bu Habere 200 Yorum Yapılmış

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Yunan internet siteleri İmamoğlu’nu “Pontus kökenli bir Rum” olarak tanıttı ve “İstanbul’u fetheden Yunan” başlığıyla manşetlerine taşımıştı.

 

 

YUNAN BASINI NE YAZMIŞTI?

İngilizce olarak yayın yapan Yunan Themanews isimli internet sitesi, CHP'li belediye başkan adayı için "Ekrem İmamoğlu: İstanbul'u fetheden Yunan" başlığını attı. İmamoğlu'nun Trabzonlu olduğunu ve kökenlerinin Pontus olduğunu yazan haber sitesi, "Pontus kökenleri taşıyan ve Yunanca konuşan Konstantinapolis'in yeni belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en güçlü olduğu ve kendi adayı Binali Yıldırım'ı desteklediği İstanbul'un fatihi oldu" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

İFADELERDEN RAHATSIZ OLMADI

Bugüne kadar hiçbir şekilde bu başlıklardan rahatsız olduğunu dile getirmeyen CHP adayı Ekrem İmamoğlu, kendisine bu haberler sorulduğunda ise konuyu saptırmaya, kendisine bu soruyu soranlara hakaret etmeye başladı.

TEVFİK GÖKSU NE DEMİŞTİ? İŞTE ÇARPITILAN O SÖZLER VE GÖRÜNTÜLER

Son olarak AK Parti Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun gerçekleştirdiği konuşmasında Ekrem İmamoğlu ve Trabzonlular hakkında sarf ettiği sözler saptırılarak Göksu hedef haline getirilmemeye çalışıldı.

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun CHP İstanbul Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlular ile ilgili açıklaması büyük tartışma yarattı. Göksu’nun bu sözleri muhalif çevrelerce, "Trabzonlulara hakaret" şeklinde çarpıtılarak lanse edildi.

Katıldığı bir iftar programında konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

İmamoğlu'nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Göksu daha sonra İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” dedi.

AHMET HAKAN KONUYU AÇINCA AYARI BOZULDU

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan'ın hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge'ye konuk oldu. Ahmet Hakan, Yunan gazetesinin İstanbul seçimleriyle ilgili attığı manşeti ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun çarpıtılan sözlerini sorunca sert tartışmalara neden oldu. İmamoğlu, soruya cevap veremeyince 'Bu konuyu kapatalım, başka soruya geçelim' diyerek geçiştirmeye çalıştı ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'ya hakaret etmeye başladı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'ya hakaretlerinin ardından sosyal medyada #TevfikGöksuAdamdır etiketiyle destek mesajları yağdı. Vatandaşlar sosyal medyada CHP adayına sert tepki gösterdi.

YAZDIR
YORUMLAR 200
 • oflaz 4 ay önce Şikayet Et
  Asıl oyları çalan seçim akşamı oy çuvallarının üzerinde boz veren olmasın
  Cevapla
 • Mücahit 4 ay önce Şikayet Et
  Yavv ekrem daha başkan olmadan yalanlara başladın!! Birde başkan olursan MAAZALLAH
  Cevapla
 • Dadaş efe 4 ay önce Şikayet Et
  Yunan olmak suç değil saklamak münafıklıktır. Yada yanlış anlamalara karşı düzeltme yapacaksın. Yunan sana Yunan demiş. Sende cevap ver ya değilim de yada yunanım de bitsin. Sen İstanbul a yetemezsin. Git başka başkanlı kadar ara.
  Cevapla
 • Mehmet Fatih 4 ay önce Şikayet Et
  Zulüm 1453 te başladı diyen zihniyet aha bunların gardaşları, ırkdaşları ve dindaşları tabiki adamın zoruna gitmez, İstanbulu ele geçirir ordan ülkeyi yıkmaya bölmeye çalışırlar, gezi benzeri kalkışmalar planlar belediyeyide levazım birliğine çevirirler dertleri bu. Ama biz yanımızda iki rekat nazaz kıldı diye herkesi müslüman olarak görmeyiz ne ajanlar var ne hesapları var bu milletle, ama adaleti yüce Allahın da hesabı var.
  Cevapla
 • avcı 4 ay önce Şikayet Et
  Demirtaş aşığı pkk sevici mazmatası olmadan kendini başkan ilan edip anıtkabire koşmalar mazbata verilince ilk iş olarak gizli verileri kopyalama musakka yerim deyip hadi balıkçıya gidiyoruz demeler.... deveye sormuşlar neden boynun eğri o da demiş ki nereme doğru ki... Yunanlı olmadığı konusunda tek kelime etmeyen bu şahısa güvenip oy verenler verecekler siz bari kendinizin ne olduğunuzu açıklayın...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk istihbaratı tespit etti ve açıkladı! Türkiye'ye karşı kalleş plan
Mehmetçik içeride ve dışarıda PKK’ya göz açtırmıyor