Zonguldak'ta şiddetli yağış: Evleri kanalizasyon suyu bastı

Zondguldak'ta sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Çaydeğirmeni'nde bir vatandaşın evini kanalizasyon suyu bastı. Eşyaları kullanılamaz hale gelen talihsiz vatandaş yardım bekliyor.

Zonguldak'ta şiddetli yağış: Evleri kanalizasyon suyu bastı
Zonguldak'ta şiddetli yağış: Evleri kanalizasyon suyu bastı
GİRİŞ 13.06.2019 15:05 GÜNCELLEME 13.06.2019 15:05

Zonguldak’ın Çaydeğirmeni beldesinde yaşayan Mevlüt Baduroğlu’nun evi şiddetli yağış sonrası kanalizasyon suyu ile doldu. Eşyaları kullanılamaz hale gelen Baduroğlu, uzanacak yardım elini bekliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bölgedeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde ani su baskınları ve şiddetli yağışlar etkili oldu. Çaydeğirmeni beldesinde yaşayan Mevlüt Baduroğlu’nun bir apartmanın en alt katında bulunan dairesini de kanalizasyon suyu bastı.

Eşyaları su içerisinde yüzen Baduroğlu, yaşadığı şoku atlatamadı. Ailesiyle birlikte evini temizlemeye çalışan Baduroğlu’nun eşyalarının büyük bir çoğunluğu su altında kaldı. Bazı eşyaları ise kullanılamaz hale gelen Baduroğlu, evine dolan kanalizasyon suyunu kendi imkanları ile temizlemeye çalıştı. 

Uzanacak yardım elini bekleyen Baduroğlu, “12 Haziran günü şiddetli yağış sonrası eve lağım suları bastı. Devlet ve belediye yetkililerinden yardım bekliyoruz. Henüz hiçbir destek ve yardım alamadım. Uzanacak yardım elini bekliyorum. Eşyalarım kullanılamaz hale geldi” diye konuştu. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
sel sağanak yağış
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan ABD'de tarihi sözler: 'Hiçbir güç bizi alıkoyamaz'
Mehmet Ali Büyükkara: Şiddetli bir darbeyle yüz yüzeyiz