Bir buçuk tonluk dana araba fiyatına satılıyor

İstanbul’da, kurban pazarlarında hareketlilik başlarken Sinop’tan getirilen bir ton 430 kiloluk dana şimdiden kurban pazarının ilgi odağı oldu. Orta sınıf bir araba fiyatına satışa çıkarılan dana alıcısını bekliyor.

GİRİŞ 29.07.2019 10:06 GÜNCELLEME 29.07.2019 10:29
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İstanbul Sultangazi’de belediyenin kurbanlık pazarında Anadolu’nun çeşitli illerinden getirilen kurbanlıklar satışa sunulmaya başlandı. Şimdiden yoğun ilginin görüldüğü kurbanlık alanında, büyükbaş kurbanlıkların fiyatı 8-38 bin fiyat aralığında görücüye çıkarıldı. Kurbanlık alanında 1 ton 430 kiloluk dana ise pazarın en dikkat çeken hayvanı oldu. 

 

 


"38 BİN TL İSTİYORUZ" 

Sinop’tan getirilen en pahalı büyükbaş kurbanlığın sahibi Selçuk Kara, "Hayvan 2 buçuk yaşında. Canlı haliyle bir ton 430 kilo gelmektedir. Kapağını atmış, gayet sağlıklı bir hayvan anlatmaya gerek yok, zaten hayvan kendini gösteriyor. 38 bin TL fiyat istiyoruz. Hayvanımız taliplerini bekliyor. Sinop Erfelek yayla hayvanıdır. Karadeniz’in en uç köşesinden geldi" dedi. 

 

 

Şaban Kara ise, "Amcamın oğlu hayvana gayet güzel bakmış. Sinop Erfelek’ten gelme. Yayla malı zaten, müşterileri bekliyoruz" ifadesini kullandı. 

Sinop’tan getirilen dana İstanbul’a getirilen kurbanlıkların arasında şu an itibariyle en pahalı kurbanlık konumunda. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Kurban Bayramı
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Ali 6 ay önce Şikayet Et
  Yayla malının ne olduğunu şehirde yaşayanlar bilmez. Yayla mali; yüksek dağlarda bil oksijen ve kaynak sularıyla beslenen, otun yeşilin çok olduğu yerde iyi semirmis hayvan demektir. Köyde yetişenden farklı oluyor.
  Cevapla
 • Çiftçi 6 ay önce Şikayet Et
  Edeceği maksimum 25-26 bin lira. Almasın kimse elinde kalsın da git ver mezbahaya 20binliraya aklın başına gelsin.
  Cevapla
 • Mehmet 6 ay önce Şikayet Et
  Daha önce 2 tonluk hayvan için 70 bin haberi, sonra 1.200 kg lık hayvanın 17 bin TL (yanlış hatırlamıyorsam fiyat aşağı yukarı bu idi,) gibi bir rakamdan satıldığı şimi ise 1.430 kg lık hayvanın 389 bin TL olduğu haberi,kafalar karışık :)))
  Cevapla
 • vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  maşallah
  Cevapla
 • Cemal Tükenmez 6 ay önce Şikayet Et
  Hayatta etmez 38 bin burda insanlar parayı yolda toplamıyor ayrıca canlı kğ 26.5 geliyor devletin belirlediği kğ üstünde dün bir hayvan vardı 1130 kastamonu İnebolu hayvanı aynı bölge hayvanı sayılır adam 24000 istiyor 23 alırsın 20-21 geliyor kğ normal
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Konya'da 4.5 şiddetinde deprem
Bayraktar açıkladı: AKINCI TİHA'da müthiş özellik