FETÖ'cüyüm deyip uçağı birbirine katmıştı! O kadınla ilgili yeni gelişme

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlıklarını yapan özel bir havayolu şirketine ait yolcu uçağında, "Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım" dediği gerekçesi ile tutuklanan Nikar D. hakkında, "Cebir veya tehdit kullanarak hava ulaşım aracının kaçırılması veya alıkonulması" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

GİRİŞ 25.12.2019 11:13 GÜNCELLEME 25.12.2019 11:16
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek üzere kalkış hazırlıkları yapan uçakta taşkınlık yaptığı gerekçesi ile tutuklanan Nikar D. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Nikar D.'nin 18 Aralık 2019 tarihinde Kıbrıs'a gitmek üzere havalimanına gittiği, kalkış saati 06.45 olan özel havayoluna ait uçağa bindiği, uçakta 144 yolcunun bulunduğu bilgisine yer verildi.

 

 

KOLTUĞUNA OTURDU GÖZLÜĞÜNÜ TAKTI VE...

Nikar D.'nin 9E koltuğuna oturarak güneş gözlüğü taktığı belirtilen iddianamede, "Sağ elinde bir kitap sol elinde erkek şahsa ait bir fotoğraf alarak koltuktan kalktığı, herkesin duyabileceği şekilde bağırarak 'ben FETÖ'cüyüm, 15 Temmuz'da nasıl plan yaptılarsa bende onu yapacağım. Canlı bomba şimdi. FETÖ'yü istiyorum. (Elindeki fotoğrafı göstererek) Bunu çantama kim koyduysa, bu kitabı benim elime kim verdiyse bilmiyorum. Kıbrıs'a kumar oynamaya gidiyoruz. Yeter be yeter' şeklinde cümleler sarf ederek uçak içerisinde korku ve paniğe neden oldu" denildi. 

 

 

Bu hareketi ile uçağın hareket etmesini engelleyen şüphelinin polis tarafından yakalandığı belirtilen iddianamede, "Şüphelinin sorgusunda uçakta rahatsızlandığını, etrafında kendisine yönelik 'FETÖ'cü gibi sözler duyduğunu ve sinirlendiğini" söylediği belirtildi.

10 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Şüphelinin sorgusunda elindeki fotoğrafın kime ait olduğunu bilmediğini, kitabın da Kuran-ı Kerim olduğunu söylediği belirtilen iddianamede, şüphelinin, "Cebir veya tehdit kullanarak hava ulaşım aracının kaçırılması veya alıkonulması" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor. 

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • usta 1 ay önce Şikayet Et
  Kafa sıyırma falan yok atın içeri
  Cevapla
 • harun 1 ay önce Şikayet Et
  londrada bir havalanında bir öğrenciye yetkili soruyor "çantada ne var" diye. öğrenci aklı sıra şaka yapacak "bomba var" yetkili 3 kere sorar. hep aynı cevabı alınca birimleri çağırır. tutuklanır. mahkemeye çıkar ve 3 yıl hapis alır. bunun şakası olmaz.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Uçağa nasıl giriyor böyle tipler , şahsen kişi kafayı yemiş gibi şizofrenik davranışlar sergiliyor .
  Cevapla
 • Mehmet MUTLU 1 ay önce Şikayet Et
  Belli ki kadıncağız kafayı sıyırmış, söyledikleri tutarlı değil, Allah şifasını versin...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak istedi, metrelerce yükseklikten yere çakıldı!
Hava saldırılarının ardından TSK'dan flaş hamle!