Bakan Ziya Selçuk'tan sözleşmeli öğretmenlik açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk sözleşmeli öğretmenliklerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Ziya Selçuk'tan sözleşmeli öğretmenlik açıklaması
Bakan Ziya Selçuk'tan sözleşmeli öğretmenlik açıklaması
GİRİŞ 16.01.2020 15:08 GÜNCELLEME 16.01.2020 15:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'a sorulan ''Kadro bekleyen öğretmenler konusu var. Seksen bin civarında sözleşmeli öğretmen devlet okullarında görev yapıyor. Bunların kadro beklentileri var. Bu beklenti karşılanacak mı?'' şeklindeki soruya Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ''Kanun çok açık, 4+2 yıllık bir sözleşmelilik söz konusu iken biz bunu 3+1'e indirdik, yani dört yıl içerisinde kişinin kadrolu öğretmen gibi bir statüye geçmesini sağlıyoruz. Şimdi Türkiye şu dönemde belirli şartları oluşturmadan sözleşmeli öğretmenlikten vazgeçme durumunda değil. Ve sözleşmeli öğretmenlik sayesinde bütün bölgemizde eşit dağılımlı bir öğretmen ihtiyacı karşılanabiliyor. Sözleşmelilerin dışında ücretli öğretmenlerimiz de var. Ücretli öğretmenliğin şartlarının daha da iyileştirilmesi konusunda bazı çalışmalarımız var.'' dedi. 
 

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Fizikçi 1 ay önce Şikayet Et
  Fizik öğretmenliğini de kontenjanı artirilsa iyi olur.
  Cevapla
 • DR.MR. 1 ay önce Şikayet Et
  Diyanet çalışanları sözleşmeli olsun.Hatta her cami nerede ise oranın vatandaşı maaşı karşılasın.Laik ne demek Millet anlasın.Devlet hiçbir iş yapmayana maaş vermesin.
  Cevapla
 • Yakub 1 ay önce Şikayet Et
  Üniversiteler tamamen devletin olmalı. Yönetim farklı olabilir. Devletin Milletin belirlediği kurallara değerlere kriterlere göre eğitim vermeli. Milletçe İslam eğitimi, güreş, yüzme atıcılık binicilik halter teknoloji eğitimi almalıyız çünkü biz asker bir milletiz. Biz Kuranı Kerim ve Hadisleri ilai kelimetullah ile görevli Milletiz. Bunları istemeyenlerin de kimliklerini verin gitsinler.
  Cevapla
 • Emre 1 ay önce Şikayet Et
  Ok.
  Cevapla
 • remö 1 ay önce Şikayet Et
  sayın bakanım üçretli öğretmen saat üçretleri cok komik asgari üçret dahi alamıyor hiç bir sosyal hakkı yok fakat aynı dersleri veriyor Başkan söz vermişti açil iyileştirme bekliyor öğretmenler
  Cevapla
 • mahçup 1 ay önce Şikayet Et
  sayın bakanım Edebiyat öğretmenliğine kontenjan açabbilirmisiniz 7 yıoldır atama bekliyorum öldüm bittim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Soylu: Darbeye kalkışanı bu kez kimse kurtaramaz
İstanbul'da ölen İngiliz ajanın evi ilk kez görüntülendi