AFAD, Elazığ için toplanan yardım miktarını açıkladı

Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından tüm Türkiye seferber oldu. AFAD, deprem bölgesi için toplanan yardım miktarını açıkladı.

AFAD, Elazığ için toplanan yardım miktarını açıkladı
AFAD, Elazığ için toplanan yardım miktarını açıkladı
GİRİŞ 17.02.2020 18:11 GÜNCELLEME 17.02.2020 19:00
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

AFAD, Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen ve 41 kişinin ölümüne neden olan 6,8 şiddetindeki depremin ardından yapılan bağışların miktarını açıkladı. AFAD'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
 
"24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ Sivrice'de meydana gelen deprem afeti sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığımızca 25 Ocak 2020 tarihinde başlatılan yardım kampanyası, hayırsever vatandaşlarımızın büyük bir teveccühü ile karşılanmış, kampanya başlangıcından bu yana 99.449.710,34 TL kampanya hesaplarımızda kayıt altına alınmıştır. Yardım kampanyamıza, bağışlar kabul edilmeye devam edilmektedir.

Bu toplam tutar içerisinde TV8 televizyon kanalında Sayın Acun Ilıcalı'nın 26 Ocak 2020 tarihinde canlı yayında düzenlediği yardım kampanyası sonucunda yatırılan miktar da bulunmaktadır. Bu kapsamda canlı yayın ve sonrasında bugüne kadar yaklaşık 59.455.010 TL (22.553.590 TL'si SMS, 18.777.281 TL'si telefon taahhüdü ve 18.124.139 TL'si banka havalesi olmak üzere) vatandaşlarımızca kampanya hesaplarına yatırılmış, halen telefonla destek sözü veren vatandaşlarımızın taahhütlerini yerine getirme işlemleri devam etmektedir. Bu önemli destekleri dolayısıyla TV8 televizyon kanalı yöneticileri ve Sayın Acun Ilıcalı’ya teşekkür ediyoruz.

Bu süreç boyunca, yardımseverlik duygularını en üst seviyede sergileyen, elinden gelen her türlü desteği afetzede vatandaşlarımıza sağlamaya çalışan aziz Milletimizin çok kıymetli fertlerine şükranlarımızı sunarız."

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Nevilt 1 ay önce Şikayet Et
  Allahım hepsinden razı olsun inşallah
  Cevapla
 • Hedıye 1 ay önce Şikayet Et
  Yıkılan evlerımızı gerı versın İnan bişey istemiyoruz
  Cevapla
 • kartal 1 ay önce Şikayet Et
  Toplanan paralar ile devlet evleri yıkılanlara bedava ev yapsın.
  Cevapla
 • Gurbetçi 1 ay önce Şikayet Et
  Allah herkesin yardımını kabul eder inşallah..Ama bu bir kaç Millet vekili dişinda kimse macliste bir yardım kanpayası yapmadı! Bir takım sanat camiyası yada bir futbolcuya 10 milyon dolar veren halkı soyan süperlig yayıncı kuruluşlar yazık. Keşke sizleride görseydik..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika... Roketsan'da patlama! İsmail Demir'den ilk açıklama
Belirti göstermeyen hastalara COVID-19 teşhisi nasıl konuluyor?