Nevruz'a olaylar damga vurdu- Video

Nevruz Bayramı dolayısıyla İstanbul'da ve Diyarbakır'da düzenlenen kutlamalar için gelenlerle, polis arasında arbede yaşandı. PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan atan gruba polis müdahale etti.

GİRİŞ 20.03.2011 15:58 GÜNCELLEME 20.03.2011 15:58

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ile bazı sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen açık hava toplantısı kapsamında, Kazlıçeşme Meydanı'nda 3 ayrı giriş yerinde arama noktaları kuruldu.

Nevruz kutlamaları için Kazlıceşme meydanına gelen bazı gençler, teröristbaşı Abdullah Öcalan posteri açtı. Üzerlerine 'APO' yazılı tişörtler giyen gençler, Öcalan lehine sloganlar attı.

Kazlıçeşme'de yapılan Nevruz kutlamaları sırasında polis ve göstericiler arasında arbede yaşandı.


DİYARBAKIR'DA NEVRUZ KUTLAMALARI

Diyarbakır'da Barış ve Demokrasi Partisince (BDP) düzenlenen Nevruz etkinliği sona erdi.

BDP Diyarbakır İl Başkanlığınca, Bağlar ilçesindeki Nevruz Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan vatandaşlar, şehrin 16 noktasından Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli özel firmalara ait araçlarla ücretsiz olarak getirildi.

Yoğun katılımın olduğu etkinliğe gelenler, güvenlik güçlerince üzerleri alındıktan sonra alana alındı.

Etkinliğe aralarında BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Demokratik Toplum Kongresi Genel Başkanı Ahmet Türk ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

EtkinliK saat 16.00'da sona erdi.

VİRANŞEHİR'DE OLAYLI NEVRUZ KUTLAMASI…

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Korsan Gösteri Düzenleyip Polise Taşla Saldıran Göstericilere Polis Biber Gazı ve Tazyikli Su ile Karşılık Verdi.

CİZRE'DE NEVRUZ KUTLAMASINDAN SONRA SOKAKLAR SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Şırnak'ın Cizre ilçesinde BDP ilçe Teşkilatının düzenlemiş olduğu Nevruz Bayramı kutlamaları sonunda sokaklar savaş alanına döndü.

Cizre'de BDP'nin düzenlemiş olduğu Nevruz Bayramı coşkulu bir havada geçerken kutlama sonrası izinsiz gösteri yapmak isteyen guruplar Cizre sokaklarını savaş alanına çevirdi.

BATMANDA NEVRUZ KUTLAMALARI SONRASINDA OLAY ÇIKTI

Batman'da nevruz kutlamaları sonrası olaylar çıktı. Kutlama alanından Batman kent merkezine yürüyen kalabalık Turgut Özal Bulvarı üzerinde kurulan Demokratik Barış çadırına kadar yürüdüler. Burada toplanan kalabalık saatlerce slogan atıp eylem yaptı. Polis'in dağılın çağrılarına rağmen dağılmayan BDP'lilere polis müdahale etti.

NUSAYBİN'DE TEHLİKELİ TAHRİK..TÜRK BAYRAĞINI İNDİRDİLER… 

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki Nevruz kutlamalarında kitle ilçe merkezindeki Demokratik Özerklik çadırına yürüdü. Barış Parkı önüne gelen kitle burada bir dershaneye asılı Türk bayrağını indirtti.

HAKKARİ'DE OLAYLI NEVRUZ KUTLAMASI

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Hakkari İl Başkanlığı tarafından düzenlenen nevruz kutlamaları sonrası Bulvar Caddesi üzerindeki 'Demokrasi Çadırı'nı ziyaret eden grup ile polis arasında olaylar çıktı.

Sabah saat 10.00 sıralarında Mezran Mahallesi'ndeki toprak sahada yapılan kutlamalar, yaklaşık bir saat erken sona erdirildi. Kutlama alanında bulunan BDP Hakkari Milletvekili Hamit Geylani ve BDP Van Milletvekili Özdal Üçel, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, BDP İl Başkanı Orhan Koparan, beraberindeki kalabalıkla birlikte Bulvar Caddesi üzerindeki 'Demokrasi Çadırı'nı ziyaret etti. Bir süre çarşı merkezinde bekleme yapan gruptan bazılarının slogan atması üzerine polis gaz bombası ile müdahale ederek dağıttı.

Bu arada olayları görüntülemeye çalışan Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri Hazma Gündüz de bazı polisler tarafından tartaklandı.

Çarşı merkezindeki olaylar devam ediyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK LEHİNE SLOGAN ATAN KİŞİLER, OTOBÜS DURAĞI İLE HALK OTOBÜSÜNÜN CAMLARINI KIRDI

Adana'da BDP ile bazı sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen nevruz etkinliğinin ardından terör örgütü PKK lehine slogan atan kişiler, otobüs durağı ile halk otobüsünün camlarını kırdı.

Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu'nun yanındaki park alanında nevruz dolayısıyla düzenlenen açık hava etkinliğinin ardından dağılan gruptan bazıları Fuzuli Caddesi'nde Türk bayrağı asılı bir ev ile bir polis aracına taş attı.

Grupta bulunanlardan bazıları terör örgütü PKK lehine slogan attı.

Grubun yürüyüş güzergahında olan Seyhan Kaymakamlığı, AK Parti İl Başkanlığı, AK Parti Seyhan ilçe binası, Atatürk Evi Müzesi'nin önünde yoğun güvenlik önlemi alındı.

Gruptakilerden bazıları taş atarak bir otobüs durağı ile halk otobüsünün camlarını kırdı.

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • mansur yiğit 7 yıl önce Şikayet Et
  sayın editör. bir çok yorumumu içerisinde küfür ve hakaret içeren unsurlar barındırmamasına rağmen sırf bazı çevrelerin düşüncelerine ters diye yayımlamamanızıbuna karşılık bazılarının küfür içeren yorumlarını dahi yayımlamanızı şiddetle protesto ediyorum.
  Cevapla
 • mansur yiğit 7 yıl önce Şikayet Et
  nevruz kutlamak. ikisi de küfürdür.cünkü nevruz ayyaş ve putperest ve tanrılık taslayan iran hükümdarı cemşitin tahta çıktığı günü yad etmek için çıkardığı bir putperest bayramıdır.İslam alimleri kafirlerin bayramını kutlayanın dinden çıkması üzerinde ittfak etmişlerdir,ister 23 nisan olsun ister 19 mayıs ister nevruz ister noel.küfürde ısrar edenlere de "lekum dinukum ve liye din" sizin dininiz size benim dinim bana deriz.
  Cevapla
 • ahmet okutan 7 yıl önce Şikayet Et
  TÜRK DÜNYASI NEVRUZU COŞKUYLA KUTLADI. Türki devletlerde Nevruz coşkuyla kutlandı.Türk Dünyasında Nevruz çok değerlidir.
  Cevapla
 • Ahmet AYDIN 7 yıl önce Şikayet Et
  el ciziri kütbilim, HER YAZINDA,KÜRT TARİHİ HAKKINDA BİLGİ VERİYORSUN(2). Senin anlayacağın,biz çocukluğumuzdan beri NEVROZu yılbaşı ve bahar bayramı olarak bildik.Öyleyse nevrozu nasıl yerleştiyse öyle kullayalım.Ama siz bazı kürtler,dini,milli,bayramları ve özel günleri sadece isyan için,anarşi için kullanıyorsunuz,her fırsatta saldırıyorsunuz,size saygı duyanları da rencide edip düşman ediniyorsunuz.KUSURA BAKMA AMA, 5000 YILLIK IRKIZ DİYORSUNUZ AMA,YAPTIKLARINIZ,İKİNCİ YORUMUNUZDA BAHSETTİĞİNİZ O, COĞRAFYADAN KAYNAKLAN MIŞ GİBİ HAREKETLERİNİZ VAR..Buyolla biryere varılmaz!
  Cevapla
 • Ahmet AYDIN 7 yıl önce Şikayet Et
  el ciziri kütbilim,HER YAZINDA KÜRT TARİHİ HAKKINDA BİLGİ VERİYORSUN(1). Bu konu kürt olmayan beni hiç ilgilendirmiyor.Ancak söylediğin bir kelime dikkatimi çekti. şöyle demişsin <nevrozun siyasileşmesi,kürtleri inkarla bağlantılıdır.>.sizi kimse inkar etmiyor.hele türkiye sınırları içinde kürtü inkar eden yok..ama siz devletinizle anlaşıp, bugüne kadar yapılamayanları hiç konuşmadan,önce silaha,(pkk ya) sonra türkiyenin düşmanlarına kendinizi acındırarak,fırsat kollayan siyonistleri ülkemize saldırtıyorsunuz.hep eskilerden bahsetmeden bugüne gelseniz.daha çabuk hallederiz,,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Millet İttifakı'nda istifalar arka arkaya geldi
 Teröristleri korku sardı! Etekliler kaçıyor