Çiçek, siyah koltuğa oturmaya korktu!

Gölbaşı Bahçelievler Mahallesi'nde yaptırılan Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi'nin açılışına katılan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, oturmak için kendisi için ayrılan koltuğu es geçti.

Çiçek, siyah koltuğa oturmaya korktu!
Çiçek, siyah koltuğa oturmaya korktu!
GİRİŞ 26.05.2012 23:17 GÜNCELLEME 26.05.2012 23:51

Gölbaşı Bahçelievler Mahallesi'nde yaptırılan Yunus Emre Camisi ve Kültür Merkezi'nin açılışına katılan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kaymakam Raşit Zengin ve Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı tarafın karşılandı.

Törenin düzenlendiği cami avlusunda gelen Çiçek, burada kendisi için protokol kısmında ayrılan siyah deri koltuğu bırakarak yanındaki koltuğa oturmayı tercih etti. Tören boyunca da Çiçek için ayrılan siyah deri koltuk boş kaldı.

Çiçek, törende yaptığı konuşmada, önemli bir iş için Gölbaşı'na geldiklerini belirterek, ''3 aylar da girdi bereketli bir ay... Emeği geçen birçok kişi var, herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Çiçek, şöyle devam etti:

''Zamanın kendisi, mekanın kendisi söylenecek her şeyi söyler. Aklı olan herkese bu eser bir şey söyler, gözü olan bu eserlerde çok şey görür, kulağı olanda işitir. Çok şükür aklımızda var, gözümüzde var, kalbimizde var. Mühim olan bu eserin verdiği mesajı iyi anlamaktır. İkincisi, bu eserleri yapmak önemlidir. Ama içerideki söylenenleri yapmak, eseri yapmaktan daha önemlidir. Sıkıntımız bu eserlerin yapılmasında değil, içeride söylenenlerin hayatımıza bir türlü intikal etmemesindedir. Allah içeride neyi emreder, biz dışarıda neyi yaparız ona bakmak lazım. Onun için camileri süslüyoruz, muhteşem binaları yapıyoruz. Bunlar, bu ülkenin tapularıdır. Kültürümüzün en güzel örnekleridir.'' 

-Caminin açılış kurdelesini kadın kesti-

Camilerin aynı zamanda halka açık okullar olduğuna dikkati çeken Çiçek, ''Biz çok okuyan bir toplum değiliz. Müslümanlığımız buradaki dinlemelere dayanıyor. Onun için camiler dini eğitim açısından da önemli bir görev ifa ediyor'' dedi.

Konuşmaların ardından Çiçek, açılış kurdelesini keserken çevresinde sadece erkeklerin olduğunu görünce, ''Camiye erkekler olduğu kadar kadınlarda gidiyor. Burada kadın da olmalı'' dedi. 

Çiçek, bu sırada davetliler arasında bulunan bir kadını yanına çağırarak, kurdeleyi birlikte kesti.

Törene İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Ekmekçi, Ankara İl Müftü Yardımcısı İlyas Dilbaz ile vatandaşlar da katıldı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Almanlar: Yunanistan battı Türkiye'nin yanında olalım
TSK paylaştı! Tarihe geçen kareler