Kar yağışı yüzünden okulların tatil edildiği 5 il!

Kara kış yurdun büyük bir kesimini etkisi altına alırken, 5 ilde ise okullar yoğun kar yağışından dolayı belli sürelerde tatil edildi.

Kar yağışı yüzünden okulların tatil edildiği 5 il!
Kar yağışı yüzünden okulların tatil edildiği 5 il!
GİRİŞ 18.12.2012 21:57 GÜNCELLEME 18.12.2012 23:24

Yoğun kar yağışı yüzünden eğitimin tatil olduğu iller ve ilçeler şöyle;

TUNCELİ

Tunceli'de kar yağışı nedeniyle, il merkezi ile Mazgirt ve Pertek ilçelerinde yarın, Nazımiye ilçesinde de hafta sonuna kadar eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, il merkezi ile Mazgirt ve Pertek ilçelerinde ilköğretim, ortaöğretim ve anaokullarında yarın, Nazımiye ilçesinde ise hafta sonuna kadar eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kar yağışının etkili olduğu ilçelerde kararın Kaymakamlıklara bırakıldığı kaydedildi.

SİVAS

Gürün ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Gürün Kaymakamı Ömer Kalaylı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarıntatil edildiğini bildirdi. İlçede kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını ifade eden Kalaylı, kar yağışının devam etmesi halinde okullardakitatilinuzatılabileceğini kaydetti. Öte yandan ulaşımda aksamalar yaşanan Gürün-Pınarbaşı karayolunda zincirsiz araçların geçişine izin verilmiyor.

BİNGÖL

Bingöl'de kar yağışı nedeniyleokullarda eğitime 3 gün ara verildi.

Bingöl Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelindeki ilköğretim, ortaöğretim ve anaokullarındaki eğitimin bugünden geçerli olmak üzere 3 gün süreyletatiledilmesini kararlaştırdı.

ELAZIĞ

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Kovancılar, Maden ve Palu ilçesinde yoğun kar yağışı, olumsuz hava koşulları ve buzlanma olması nedeniyle 19 Aralık Çarşamba günü tüm okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir." denildi.

MALATYA

Malatya'nın Arguvan ilçesinde, etkili kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 19 Aralık Çarşamba günü için tatil edildi.

Malatya-Pütürge karayolu, bölgede yoğun kar ve tipi olmasından dolayı güvenlik amacıyla ulaşıma kapatıldı.
Alınan bilgeye göre, Malatya-Pütürge karayolu Kubbe Dağı mevkiinde yoğun kar ve tipi nedeniyle, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından güvenlik amacıyla ulaşıma kapatıldı. Yolun kapatılması üzerine Pütürge ve Doğanyol ilçelerinin karayolu üzerindeki ulaşım kesildi.

Pütürge ilçesinde yoğun kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Pütürge Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, gün boyunca etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi. Bu arada Malatya'da kapalı köy yolu sayısı 114'e yükseldi.

Merkezde 2, Akçadağ'da 4, Arapgir'de 23, Arguvan'da 13, Doğanyol'da 4, Hekimhan ve Kuluncak ilçelerinde 16'şar, Kale'de 9, Pütürge'de 11, Yazıhan'da 10, Yeşilyurt'ta 6 köy yolu ulaşıma kapandı.

 YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
CHP-İyi Parti ittifakına Bahçeli'den ilk yorum!
CHP'de İyi Parti çatlağı!