Ne yapmaya çalışıyorlar? Tehlikeli girişim!

Referandumu protesto etmek için eş zamanlı tüm yurtta eylem yapma çağrısını içeren bir evrak sosyal medyada CHP adına yayıldı. CHP 'evrakı biz yaymadık' açıklamasında bulundu.

Ne yapmaya çalışıyorlar? Tehlikeli girişim!
Ne yapmaya çalışıyorlar? Tehlikeli girişim!
GİRİŞ 18.04.2017 20:18 GÜNCELLEME 19.04.2017 09:41

16 Nisan referandumundan "evet" çıkmasıyla birlikte bazı çevreler ülkeyi germek için tehlikeli bir kalkışmanın fitilini ateşlemeye çalışıyor.

EŞ ZAMANLI OLARAK SOKAĞA ÇIKIN ÇAĞRISI

Genel Merkez tarafından partililere gönderildiği iddia edilen ve sosyal medyada yayılan evrakta, referandum sonuçlarına yönelik protesto gösterilerinin sistemli şekilde partinin organizasyonuyla yapılacağı bildiriliyor. Söz konusu yazıda, protestoların tüm yurtta eş zamanlı yapılmasının önemine işaret ediliyor.

CHP GENÇLİK KOLLARI: EVRAK BİZE AİT DEĞİL

CHP Gençlik Kolları ise Twitter'dan bu bilginin doğru olmadığını, söz konusu yazının kendilerine ait olmadığını duyurdu.

GÖKÇEK: SOROS TÜRKİYE'DE!

Bu girişim, akıllara ikinci Gezi kalkışması söylentilerini getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün Twitter hesabında yaptığı açıklamada 'Gezi olaylarının arkasında Soros'un olduğunu' ifade ederek "Soros'un şu günlerde Türkiye'ye gelmesi tesadüf olamaz. Yeni Gezi organizesi için gelmiş olması en muhtemel ihtimal" demişti.

BBC CANLI YAYIN ARACI KİRALADI İDDİALARI

Öte yandan, BBC/CNN gibi dünyaca ünlü TV kanallarının, kiraladıkları canlı yayın araçlarıyla Taksim'e konuşlandığı da iddia edildi.

İŞTE SOSYAL MEDYADA CHP ADINA YAYILAN O YAZI

SOSYAL MEDYADA "PROVOKASYONA GELMEYİN" ÇAĞRILARI

"Evet" ya da "Hayır" oyu veren vatandaşlar şimdiye kadar bu tür kışkırtmalara karşı sükunetini korudu.

Sosyal medyada, söz konusu provokasyonun gerçekleşmesi halinde, vatandaşların sağduyuyu elden bırakmadan, sataşmalara ve kışkırtmalara prim vermemesi yönünde çağrılar yapılıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 594
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayır verenlerin Gezi destekçisi olduğunu düşünmüyorum.Sokakta bu serseri sürüleri karşılarında bu sefer sadece Polis'i Bulmayacaklardır diye düşünüyorum.15 Temmuz Kahramanları onları Çok güzel karşılar.
  Cevapla
 • Halil 1 yıl önce Şikayet Et
  Soros Turkiye de ise ne yiyor ne iciyor,kiminle gorusuyor,kime telefon ediyor,nasil hareket ediyor.yakin takipe alinsin..Artik eski Turkiye olmadigimizi gosterelim..gerekirse sinir disi edelim..Vakif ve dernekler takip edilsin..hesaplari incelensin..Soros dan Alman ve Ingilizlerden alinan yardimlar takip edilsin..Para hareketleri kontrol edilsin..Milli olalim artik Milli..Olaylar oladan once tedbir alalim..olduktan sonra isimizi zora sokmayalim..
  Cevapla
 • Mechul 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu sefer kimse sesiz kalmaz bunu bilin.
  Cevapla
 • can 1 yıl önce Şikayet Et
  zaten herşeyi inkar ederler fetö de ilkin inkar etmedimi?
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  bunların hepsi kurgu aylar öncesinden planlanmış şeyler sorosun böyle bişey planladığı söylenmişti televizyon da artık bundan sonrası savcılara kaldı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Seçim beyannamelerinde ortaya çıkan gerçek
354 milyon dolarlık dev şehir kuruluyor!