Şehit analarının yakarışlarını duymuyor musunuz

Başbakan Erdoğan, BDP'lilerin dokunulmazlıklarına karşı çıkan AK Partili milletvekilleriyle istişare etti. Erdoğan, şehit annelerinin haykırışından bahsederek milletvekillerine seslendi. 'BDP'lilere dokunmayalım' diyen AK Partililerin fikirleri değişti.

 • GİRİŞ05.12.2012 10:48
 • GÜNCELLEME05.12.2012 11:14
Şehit analarının yakarışlarını duymuyor musunuz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'nda BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili olarak kapalı olan bölümünde milletvekilleriyle tek tek konuştu. Parti içerisinden gelen eleştirilere cevap veren Başbakan Erdoğan, 'BDP'lilerin dokunulmazlıkları kaldırılırsa AK Parti'nin oyları düşer' öne sürenlere şu sözleri söyledi: 

"ŞEHİT ANALARININ YAKARIŞLARINI DUYMAZDAN GELEMEM"

"Kucaklaşma, öpüşme görüntüleri şehit analarının yüreğinde onulmaz yaralar açtı. Şehit analarının yürek dağlayan yakarışlarını ben duyuyorum. Bunları duymazdan gelemem. Oyumuz azalırmış. Azalırsa azalsın Türkiye sadece Doğu ve Güneydoğu'dan ibaret değil."

ENSARİOĞLU AKSİ HAREKET ETMEYECEK

Özellikle son bir haftadır, dokunulmazlıklarla ilgili aykırı görüşleriyle medyada yer alan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu da Başbakan Erdoğan'ın bu sözlerinden sonra söz alarak partinin alacağı grup kararına uyacağını ve aksi bir şekilde hareket etmeyeceğini ifade etti. Ensarioğlu, burada bir de medyaya serzenişte bulunarak kendini savundu:

"Medya söylediklerimi yazdı ama diğer taraftan da bana ait olmayan sözleri de manşete taşıdı. Ben hiç bir zaman 'parti içinde çatlak var' hissi vermek istemedim, medya halkı böyle yönlendirdi."

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar7

 • Aziz Tekin 5 yıl önce Şikayet Et
  gerçek şu:. şehit analarını ve kamuda başörtüsünü duymayanlar seçimlerde yenilgiye uğrayacaklar.. laf karın doyurmuyor.. millet farkında artık!...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • sen yilmaz 5 yıl önce Şikayet Et
  bazı arkadaşlar fıratın kenarında bir kuzuyu... edebiyatı yapmış. tamam kardeş, fıratın kenarındaki mazlum kuzunun hakkını savunmazsa bir lider adil değildir elbet. ama fırat kenarındaki çakal ve sırtlanları görmezden gelirse o zaman adil olur mu ?
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • naci usta 5 yıl önce Şikayet Et
  “fırat’ın kenarında bir kuzu zâyî olsa, bu sebeple allâh’ın beni hesaba çekmesinden korkarım.”. türkiye sadece doğu ve güneydoğu'dan ibaret değil."
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • naci usta 5 yıl önce Şikayet Et
  siz duyuyormusunuz sayın başbakan . bakarsanız iktidarınız dönemine verilen şehitlere kimin duyup kimin duymadığınızı daha iyi anlarsınız
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • ahmet arı 5 yıl önce Şikayet Et
  hele şükür. hele şükür milletin yakarışırının farkına varıldı umarım bundan sonra atılacak adımlarda böyle olur. dostluk kurmak isteyene bu milletin sinesi açıktır ama polim yaparak insanları kandırıyorlar bir barış istiyoruz diyorlar bi bakıyorsun bölücülerle aynı safta duruyorlar ülkeyi karma karış ettiler. el uzatana el kalkmaz ama el sıkıştıktan sonra aynı şekilde milleti sırtından vurmaya kalkanlar bedelini ödemeli
  Cevapla Toplam 12 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat