Sefa Sofuoğlu karikatürlerini kitaplaştırdı

Karikatürist Sefa Sofuoğlu, karikatürlerini "Alemin Keyfi Yerinde" adlı kitabında topladı.

Sefa Sofuoğlu karikatürlerini kitaplaştırdı
Sefa Sofuoğlu karikatürlerini kitaplaştırdı
GİRİŞ 13.01.2009 10:43 GÜNCELLEME 13.01.2009 10:43

30 yılı aşkın süredir karikatür çizen Sefa Sofuoğlu, karikatürlerini "Alemin Keyfi Yerinde" isimli karikatür kitabında topladı. Binlerce karikatürünün çok sayıda mizah dergisinde ve gazetede yayınlandığını belirten Sofuoğlu, "Günlük karikatürler kelebek gibidir. Yayınlandıkları dergi ve gazetelerle birlikte doğar ve ölürler. Benim gönlüm karikatürlerimin ölüp gitmesine razı gelmedi. Binlerce karikatür arasından en beğendiklerimi seçtim ve 'Alemin Keyfi Yerinde' adını verdiğim kitabımda topladım. Alemin Keyfi Yerinde'yi okuyanların eğlenceli dakikalar geçireceğine inanıyorum" diye konuştu.

Bu arada, 70'li yılların efsane dergisi Gırgır'ın Çiçeği Burnunda Karikatürcüleri arasında yer alan Sefa Sofuoğlu, Çukurova Kitap ve Eğitim Fuarları kapsamında düzenlenen Çiçeği Burnunda Karikatürcüler Mizah Festivali'nde de konuşmacı olarak yer alacak.

Sofuoğlu, 17 Ocak Cumartesi günü saat 15.00'da Karikatürist Metin Üstündağ ile "Mizah Dergiciliğinde Gırgır Devrimi" adlı söyleşiyi gerçekleştirecek. Söyleşi, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar Merkezi'nde yer alan Çiçeği Burnunda Karikatürcüler alanında düzenlenecek.

(İHA)

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İmar barışı sonrası en çok değerlenen ilçeleler
Türkiye'de bir ilk! Bu resimle duyuruldu