Türkiye'de bu hafta 'Aslında ne oldu

Deneyimli gazeteciler Ünal Tanık ve Hasan Öztürk, Ülke TV’de, son bir hafta içerisinde yaşanan olaylar ve gelişmeleri 'Aslında Ne Oldu'da masaya yatırdı.

Türkiye'de bu hafta 'Aslında ne oldu
Türkiye'de bu hafta 'Aslında ne oldu
GİRİŞ 10.06.2009 00:12 GÜNCELLEME 10.06.2009 00:12

Deneyimli gazeteciler Ünal Tanık ile Hasan Öztürk’ün birlikte hazırlayıp sundukları Aslında Ne Oldu her Salı 23.00’te canlı yayınla ekrana geliyor.

Programda her hafta Türkiye’de ve dünyada yaşanan olaylar, neden-sonuç ilişkileri ve yerel -küresel perspektifleri ile değerlendirilecek. Olayların devinimi, değişimin hızı, iç ve dış odakların olaylara etkisi, tepkisi ve yakın gelecek öngörüleri ile çok farklı açılımlar Aslında Ne Oldu’da yer alıyor.

Program daha fazla bilgi ve irdeleme ihtiyacı duyanların sorularına cevap veriyor. Türkiye’nin en çok okunan haber sitelerinden Haber7.com’un Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık ve kısa bir süre önce adını ve kurumsal imajını yenileyen Ülke TV’nin Genel Yayın Müdürü Hasan Öztürk, olayların medya ve kamuoyunda çok konuşulmayan ayrıntılarına parmak basıyor ve üzerinde hiç düşünülmeyen yönlerini göstermeye çalışıyor.

Yüksek tempolu bir gündem de, nefes kesen açıklamaların havada uçuştuğu bir dönemde Aslında Ne Oldu, Ünal Tanık ve Hasan Öztürk ile izleyenlere alternatif bakış açıları kazandırmayı hedefliyor.

Programda Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın gündeme damgasını vuran "ekonomi ve laiklik"le ilgili sözleri tartışıldı. Hasan Öztürk bu ifadenin kasten kullanıldığını savunurken Ünal Tanık, bir kesimin hala Türkiye'yi Kuzey Kore ve Küba misali küçük tutmakta kararlı olduğunu ve "küçük olsun benim olsun mantığı ile hareket ettiğini savundu.

Programda Obama'nın Mısır'da yaptığı açıklamalar ve İslam'a yaptığı vurgu, Avrupa Parlamentosu seçimleri ve Belçika'daki seçimde başörtülü adayın seçimi kazanması dile getirildi. Türkiye'de Meclis'e türbanla giren Merve Kavakçı'nın başına gelenler hatırlatıldı. 

Programda ayrıca annesini öldüren R.A. ile ilgili medyada yer alan haberler ve R.A ile ilgili adli süreçe dikkat çekilerek yaş tespitine gidilmesinin nedeni 12 Eylül döneminde yaşı büyütülerek idam edilen bir mahkumun hayatı ile kıyaslandı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu Kandil operasyonuna karşı çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan muhteşem projeleri açıkladı