İsrail'den küstah Katar açıklaması

İsrail Savunma Bakanı Liberman, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krizi İsrail için 'büyük bir fırsat' olarak niteledi.

İsrail'den küstah Katar açıklaması
İsrail'den küstah Katar açıklaması
GİRİŞ 05.06.2017 23:45 GÜNCELLEME 05.06.2017 23:49
Bu Habere 127 Yorum Yapılmış

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin, kendilerine "Arap ülkeleriyle teröre karşı iş birliği yapmak için büyük fırsat sunduğunu" söyledi.

Liberman, "(İslam'ı terörle ilişkilendiren bir ifade kullanarak) Terör korkusuyla Katar'la ilişkilerini kesen ülkeler, İsrail'e, Arap ülkeleriyle radikal İslami teröre karşı iş birliği yapmak için büyük fırsat sunuyor. Arap ülkeleri bile bu bölgedeki riskin İsrail değil, terörizm olduğunu anladı. Bu durum iş birliği için fırsat." ifadelerini kullandı.

"ŞİMDİ TOP ARAPLARIN SAHASINDA"

İsrail'in, Katar'la ilişkilerini kesen Arap ülkeleriyle iş birliğine açık olduğunu dile getiren Liberman, "Şimdi top onların (Arap ülkelerinin) sahasında." dedi.

KATAR, FİLİSTİN DİRENİŞ HAREKETİ'NİN EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİNDEN BİRİSİ

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın en büyük destekçileri arasında yer alan Katar, hareketin liderlerini de ülkede ağırlıyor.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yemen, Mısır ve Bahreyn, bu sabah yaptıkları açıklamayla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu.

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti.

Katar'a karşı yapılan diplomatik ablukaya Maldiv Adaları ve uluslararası toplumca meşruiyeti olmayan darbeci general Halife Hafter destekçisi Libya Tobruk hükümeti de katılmıştı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
körfez
YAZDIR
YORUMLAR 127
 • Merhaba 2 yıl önce Şikayet Et
  (Allahım ne olur günah yazma) . 50 yıldır dünya sanki israil için dönüyor . Istemeselerde her güzelli k onları buluyor.
  Cevapla
 • Birlik 2 yıl önce Şikayet Et
  Çakala bak gülmesini bile saklayamıyor. Araplar bu İsrail sizi tek tek avlıyor sizde düşene bir de siz vuruyorsunuz. İsrail sırtlanından kalan parçaları toplamaya çalışıyorsunuz. Ama Batı sizi tek tek tek bitirmeye ant içmiş. Mekkeli Müşrik torunları mü'min kılıklı hainlerden Allah korusun hepimizi
  Cevapla
 • Tacettin 2 yıl önce Şikayet Et
  La galibe illallah, endişeye mahal yok topunun işini bitireceğiz az kaldı.
  Cevapla
 • Ben 2 yıl önce Şikayet Et
  Israil şu anda Kudüsü başkent ilan edip Suriye Ürdünve çevresinden arap topraklarına çökse tam zamanı Bu Riyadh fitnenin başkenti olmuş bu bozguncular helake müstehaklar vesselam
  Cevapla
 • Kunk fu 2 yıl önce Şikayet Et
  Pis herif, Allah seni ve yandaşlarını yerin dibine batırsın bir daha gün yüzü görmeyesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Duygulandıran görüntüler! Sivil halkı böyle karşıladılar
Rasulayn'daki çatışma anları kamerada!