Zekeriya Beyaz: Ayakkabıdan da kurban olur

Bir televizyon programına telefonla bağlanan Zekeriya Beyaz'ın “Ayakkabıdan da kurban olur” çıkışı tartışmalara neden oldu.

GİRİŞ 23.10.2012 11:29 GÜNCELLEME 23.10.2012 13:26

Zekeriya Beyaz ve Hacıbayram Camii eski baş imamı Abdulkadir Şehitoğlu arasında “kurban” tartışması yaşandı.

Abdulkadir Şehitoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı 'yle ilgili sorulara yanıt verirken, Zekeriya Beyaz canlı yayına bağlandı. Zekeriya Beyaz İslam 'da şekilcilik olduğunu ifade ederek “Hac 'da binlerce kurban kesiliyor. 2 saat sonra bu kurbanlar sıcaktan leş oluyor. Kurbanda mutlaka hayvan kesilecek diye bir kaide yoktur.

"AYAKKABINDAN DA KURBAN OLUR"

Daha önceleri “Tavuktan kurban olur” çıkışıyla konuşan Zekeriya Beyaz, Beyaz Tv ekranlarında yine ezber bozdu. Ayakkabıdan da kurban olacağını kaydeden Zekeriya “Beyaz “50 çift ayakkabı da Kurban niyetine dağıtılabilir. Mesele amaç ve niyettir. Bu tür bir şekilcilik yanlıştır. Mesele tavuk, horoz değil elbise de dağıtılabilir. Devir ve şartlar değişti. İşin hikmetine, esasına yönelmek lazımdır. Ayakkabı da verilir. Önemli olan bire miktar fakirlere maddi yardım aktarılmasıdır. Ben kurban kesmiyorum, parasını dağıtıyorum. Ayakkabıdan kurban olur bu benim düşüncem bu” dedi.

"RUH HASTASI OLMUŞ"

Sunucu Tahir Sarıkaya 'nın ısrarla “Tavuktan kurban olur mu?” sorusunu soruması üzerine Zekeriya Beyaz “Şamata yapmak istiyorsunuz. Kapatıyorum, terbiyesizlik yapıyorsunuz” dedi ve telefonu kapatarak canlı yayını terk etti.

Hacıbayram Camii eski baş imamı Abdulkadir Şehitoğlu ise Zekeriya Beyaz 'ın sözlerine tepki göstererek “Zekeriya Hoca Kurban 'la sadakayı karıştırıyor. Ne ilmi var ne de alimliği… Ona profesörlük verene de yazıklar olsun. Zekeriya Beyaz hocamız Kurban anlamında psikolojik ruh hastası olmuş” diye konuştu.

YORUMLAR 45
 • ahmaldemir 5 yıl önce Şikayet Et
  he he. he he olur hoca diyin gitsin.. bu adama inananların nasıl birileri olduğu da malumumuz..
  Cevapla
 • Mehmet Yenici 5 yıl önce Şikayet Et
  diğerleri sağlıktan, bu dinden eden beyaz!. internette sahibinden kaçan kurbanlık converse diye bir resim var. z.beyaz'a atfen yapılmış. çok komik. bunlar din tahripçileri. ayetlerle sabit bir kurban ibadetini bilmeyenlere yutturmaya çalışıyorlar. sen kurbanını kes, yine ayakkabı bağışla. tutan mı var?
  Cevapla
 • Ahmet Gül 5 yıl önce Şikayet Et
  zekeriye hoca peki postaldan kurban olurmu?. ................
  Cevapla
 • Nihat Özbudun 5 yıl önce Şikayet Et
  zekeriya beyaza bir soru. hocam, eceliyle ölmüş domuz etini ramazanda unutup yesem abdestim bozulur mu?
  Cevapla
 • Fayans 5 yıl önce Şikayet Et
  gozlukten kurban olur mu ?. gelecek yil gozlukten kurban olur diyecek!! hep kelime oyunlari bu adamin yaptigi..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan Erzurum'da indirim müjdesi
İlk F-35'ler Türkiye'ye teslim edilecek!