Akciğerleri temizleyen en etkili doğal ilaçlar nedir?

Sigara akciğerlerin iltihaplanmasına neden olan kötü alışkanlıkların başında gelir. Birçok hastalığın temeli olan sigaranın olumsuz etkilerini azaltmak için uzmanlar doğada bulunan antibiyotikleri öneriyor. Bu doğal ilaçlar akciğerdeki iltihabı balgam yolu ile vücuttan atmayı sağlıyor. Peki Akciğerleri temizleyen en etkili doğal ilaçlar nedir?

Akciğerleri temizleyen en etkili doğal ilaçlar nedir?
Akciğerleri temizleyen en etkili doğal ilaçlar nedir?
GİRİŞ 30.07.2019 14:09 GÜNCELLEME 30.07.2019 14:09

Solunumun temellerini oluşturan akciğerler vücuda zararlı bakterilerin girmesini önler. Aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan oksijeni yeteri miktarda almayı sağlar. Göğüs kafesinin her iki ucunda bulunan bu organ, sigara, yanlış beslenme, alkol ve zararlı besinler nedeniyle deformasyona uğrar. Bu nedenle de ciddi hastalıklar ortaya çıkabilir. Yapılan araştırmalarda da dünya genelinde ölüm oranlarının nedenleri arasında akciğerlerdeki hastalıklardan olduğu belirtiliyor. Uzmanlar kişinin mutlaka haftada en az bir kaç gün tüm vücuttaki toksinleri atmak için kişilerin güçlü antioksidanlı besinlerden hazırlanan ilaçlar tüketmesi gerektiğini vurguluyor. Özellikle ısırgan otu ve kekiğin bu bakımdan etkili besinler olduğunu hatırlatan uzmanlar bu besinlerle hazırlanan özel karışımları öneriyor.

PEKİ AKCİĞERLERİ TEMİZLEYEN EN ETKİLİ DOĞAL İLAÇLAR NEDİR?

ISIRGAN OTU KARIŞIMI

Isırgan otu çıplak cilde temas ettiğinde ciddi kaşınmaya ve kızarıklığa neden olur. Ancak bu bitkinin insan sağlığına inanılmaz faydası da vardır. Vücuttaki tüm iltihabı tek seferde balgam yolu ile atan ısırgan otu sindirim yolundaki tüm hücreleri de yeniliyor. 

Bir kase kurutulmuş ısırgan otu

Bir su bardağı arpa suyu 

Bu iki malzemeyi kaynatın. İyice kaynadıktan sonra ocaktan alıp süzün. Hafta da en az üç defa bir bardak tüketin. Akciğerdeki iltihabı balgam yolu ile atar. Daha rahat bir nefes almanızı sağlar. Astım gibi rahatsızlığı olanlara da önerilir.

ısırgan otu

KEKİK KARIŞIMI

Kekik vücuttan toksinleri idrar yolu ile atar.  Güçlü bir toksin atıcı olduğundan uzmana danışmadan tüketilmemesi tavsiye edilir. Bunun için kekik göğüse sürülerek yumuşatılması sağlanır. Bu yolla toksin atılmasını kolaylaştırır. 

İki yemek kaşığı kekik

Bir yemek kaşığı zeytin yağ

Bir tutam nane

Bir temiz tülbent

Bir kase sıcak su

Önceden sıcak suyun içine naneleri koyunuz. Daha sonra bir tavanın içinde zeytin yağıyla kekikleri kavurun. Kavurduğunuz kekiğin altını kapatıp ılık olana kadar bekletin. Ilıklaşan karışımı tülbente döküp ağzını bağlayın. Tülbenti naneli sıcak suya batırıp göğüsün üstüne koyun. Üstüne de sıcak havlu koyarak yarım saat bekletin.

kekik

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Helal olsun! Başakşehir tarih yazdı!
İstanbul için son dakika kar yağışı açıklaması