'Hepatit B virüsünü 5 bitki ile yenin'

Diyarbakır'da faaliyet gösteren Akdemir Baharat Herbalisti Cahit Gürkaş, "Hepatit B virüsünü mucize 5 bitki ile yenebiliriz" dedi.

'Hepatit B virüsünü 5 bitki ile yenin'
'Hepatit B virüsünü 5 bitki ile yenin'
GİRİŞ 04.11.2011 13:41 GÜNCELLEME 04.11.2011 13:41

Hepatit B'nin karaciğer hücre iltihabı ve hasarı ile oluşan bir hastalık olduğunu ifade eden Herbalist Cahit Gürkaş, "Hepatit B hastalığı sadece virüslerle değil, çeşitli ilaçların ve mikroorganizmanın etkisiyle de oluşabilir. Eğer hastalık müzminleşecek olursa karaciğerde nedbeleşme gelişir. Karaciğerdeki iltihap sırasında karaciğer hücrelerinin bir bölümü ölüp parçalandığından içlerindeki enzimler kana karışır. Bunun sonucu olarak karaciğerdeki hücresel yıkımın ağır olduğunu gösterir. Bu hastalığa karşı düzenli bir şekilde beslenme programı ile diyet programı yapılmalıdır. Yağlı gıdalar beslenme programından çıkartılmalıdır. Karbonhidratlı besinlere ağırlık verilmelidir. Yağsız peynir, yoğurt gibi protein bakımından zengin olan gıdalar da alınmalıdır. B ve C vitaminleri alınmalı, hastalar fazla yorulmamalı, sigara ve alkol gibi içecekler asla kullanılmamalıdır" dedi.

Gürkaş, Hepatit B virüsü karşısında etkili 5 bitkiyi şöyle sıraladı:

"Kara hindiba: Yüzde 5'e varan yüksek oranıyla en iyi doğal potasyum kaynaklarından biridir. A, C vitaminleri, nikotinik asit ile kalsiyum, demir ve türlü mineraller yönünden de zengindir. Hücre yenileyici özelliği sayesinde karaciğerde oluşan hasarı gidermede etkilidir.

Enginar: A ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum, demir, manganez ve fosfor gibi çeşitli mineralleri orta seviyede bulundurur. Enginarın etken maddesi ciarindir. Karaciğerde oluşan iltihabı temizlemede etkili olup, enzimleri düzenleyerek iştahsızlık, kilo kaybı, kaslarda zayıflık gibi problemleri gidermede etkilidir.

Şahtare: Antiviral etkisiyle virüsleri temizleyici, karaciğeri besleyici özelliğiyle karaciğeri onarıcı, enzimleri düzenleyici, vücut ve organ ısısını düşürerek enzimleri düşürücü, mukoza koruyucu etkisiyle karaciğeri onarıcı, idrar söktürücü etkisiyle virüs ve mikropları dışkılayıcı etkiye sahiptir.

Deve dikeni: İçeriğindeki slibin, silikristin ve silidanin sayesinde karaciğere zarar vermeden safra akımını arttırır. Karaciğerde kan akımını arttırarak yeni hücrelerin oluşmasını sağlar. Karaciğerin yeniden yapılanmasına yardımcı olarak Hepatit ve siroz gibi karaciğer sorunlarının çözümüne yardımcı olur.

Civan perçemi: Bitkinin yeşil kısımları ve çiçek açma devresinde C vitamini ve karoten, bütün organlarında eterik yağlar, glikoalkloidlerden ahilin ve ahiletin bulunur. Bu sayede kan damarı çeperini iyileştirerek, dayanıklılığı arttırır. Bitkinin vitamince zengin olmasından dolayı kansızlık sorununu gidermek için kan yapıcı olarak kullanılır."

Gürkaş "Elde edilen temizlenmiş bu bitkilerden bir tatlı kaşığı bir su bardağı kaynar suya ilave edilip, 10 dakika dinlendirilir. Bir yemek kaşığı andız pekmezi ilave edilerek yemeklerden önce içilir. Bu kür en az 2 ay kullanılmalıdır" şeklinde konuştu.

İHA

YORUMLAR 8
 • bahar 1 yıl önce Şikayet Et
  Yorumunuzhepatit beden nece qurtara bilerm
  Cevapla
 • Baki 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah şefa versin.bu bitkiler azerbaycanca nece adlanir
  Cevapla
 • Admin 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu bitki tedavisiyle hic sagaltdiginiz hasta oldumu?
  Cevapla
 • Servet 2 yıl önce Şikayet Et
  Bitkiler birbirine mi karıştırılıyor
  Cevapla
 • birinimbütün bitkiler birbirinemi karisiyor 2 yıl önce Şikayet Et
  Bütün bitkiler birbirine mi karışıyor yoksa tek tek mi kullanılıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan imzayı attı
Pentagon'dan 'Menbiç' ile ilgili ilk açıklama!