Gökçek: “Adaylığımı garantide görmedim”

Osman Gökçek, AK Parti aday adaylığı süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Gökçek, adaylığımı asla garantide görmedim dedi.

Gökçek: “Adaylığımı garantide görmedim”
Gökçek: “Adaylığımı garantide görmedim”
GİRİŞ 21.04.2015 20:31 GÜNCELLEME 22.04.2015 08:37
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek “Söz Bitmeden” programında adaylık süreciyle ilgili ilk kez konuştu. Gökçek; asla adaylığımı garantide görmedim” derken, “Allah izin vermediği için aday olamadım” ifadelerini kullandı.

Elif Çakır’ın sunduğu ÜLKE TV’de yayınlanan “Söz Bitmeden” programının konuğu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek oldu. Gökçek programda önce siyasete olan merakının nasıl oluştuğunu anlattı: “Küçük yaşlardan itibaren siyasete merakım var. Siyasete olan merakın sizin içinizden de gelmesi lazım. Sadece Melih Gökçek’in oğlu olmak yetmiyor. Melih Gökçek’in oğlu olmak şeref verici mutluluk verici bir şey... Maça 1-0 önde başladığınız gibi, 1-0 da geride başlıyorsunuz. Melih Gökçek’in oğlu olduğum için siyaset yapmayayım diye bir şey yok.”

‘KADERİMDE NE VARSA ONU YAŞIYORUM’

Osman Gökçek, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adaylığı sırasında yapılan eleştirilere cevap verdi.  Gökçek şunları söyledi; “Aday adaylığım sürecinde Rabbim izin vermediği için aday olmadım. Bunun babamdan dolayı olmadığı söyleniyorsa, bunu Allah bilir. Kadere iman etmiş insanım. Siyasi ahlak noktası da var bu işin. Kader noktasında Allah izin verdiği sürece her şey olur. Her şeyin hayırlısı olur. Siyasette hiçbir noktaya gelememekte var. Kaderinizde ne varsa bunu yaşayacaksınız. Bende onu yaşıyorum.”

‘AKRABA KRİTERİNİ TARTIŞMAK YERSİZ’

Osman Gökçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un “Akraba kriteri olmasaydı, parlamentoda çok başarılı olurdu. Bu açıdan üzgünüm” sözlerini de değerlendirdi. Gökçek; “Sayın Şentop’un sözlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu sözler benim için mutluluk vericidir. Sayın Başbakanımız, Sayın Şentop, Sayın Beşir Atalay adaylıklar ile ilgili bir akraba kriteri olduğunu söyledi. Partinin yetkili isimlerinden bir beyan olduktan sonra bunu tartışmak yersiz…” dedi.

‘ADAY OLAMAYIP KIRGINLIK YAŞAYANLAR, NEFSİNE YENİLMESİN’

Programda aday olamayanlarla ilgili de konuşan Osman Gökçek, kırgınlıkların nefse yenilmemesi gerektiğini belirtti. Gökçek; “Ben bugüne kadar hiçbir yerde konuşmadım. Kendi televizyon kanalımızda bile konuşmadım. Aday olamamak ile ilgili mesele de diğer arkadaşlara mesajım var. Aday olduğunuz zaman iyi olup, aday olmadığınız zaman kötü oluyorsanız bu bizim dava aşkımızın da sorgulanmasına neden olur. İçinizden kırılmış olabilirsiniz. Bunu nefsinize yenilmemeniz lazım. Şu an milletvekili aday olan arkadaşlara sonuna kadar destek vermek lazım. Milletvekili neden aday oluyorsunuz? Millete hizmet etmek için aday oluyorsunuz. Osman Gökçek olarak duruma böyle bakıyorum.” ifadelerini kullandı.

‘BABAM İLE ARINÇ ARASINDAKİ POLEMİKTE HADDİMİ AŞMAM’

Babası Melih Gökçek ile Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç arasındaki yaşanan polemik ile ilgili de ilk kez konuşan Osman Gökçek, konuyla alakalı bir fikrinin olduğunu ama bunu paylaşmayacağını ifade etti. Gökçek şunları kaydetti; “Sayın Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç ile Sayın Melih Gökçek arasındaki mevzu da bir beyanda bulunmam doğru değil. Bu konuda elbette fikirlerim var. Ancak bunu paylaşacak değilim. Bu aile arasında konuştuğumuz konudur. Haddimi asla aşmam. Bu Sayın Arınç ile Melih Gökçek arasındaki bir konudur.”

‘BABAM CUMHURBAŞKANI’NIN YANINA ADAYLIĞIM İÇİN GİTMEDİ’

Osman Gökçek, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan adaylığını garanti altına aldı” yorumlarına da tepki gösterdi. Gökçek; “Babam, Sayın Cumhurbaşkanımızı benim adaylığım için ziyaret etmedi. Sayın Cumhurbaşkanımız hayır duasını almak ayrı bir şeydir. Başbakan’dan, Cumhurbaşkanımız’dan izin almak ayrı bir şeydir. Asla bir böyle bir şey yoktur. Aday adaylık başvurusu yaptıktan sonra asla adaylığımı garantide görmedim.” şeklinde konuştu. 

‘ERDOĞAN GELENE KADAR ÜLKE GÜNEŞ TUTULMASI YAŞIYORDU’

Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi için ne ifade ettiğini de cevaplayan Osman Gökçek, Erdoğan’ın yaptıklarının unutulmaması gerektiğinin altını çizdi. Gökçek şöyle konuştu; “Sayın Erdoğan benim için çok şey ifade ediyor. Türkiye uzun yıllardır güneş tutulması yaşıyordu. Sayın Erdoğan gelene kadar. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar neler yaptığını çok çabuk unutuyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi ekonomik olarak çok ileri taşıdı. Bu ülkede 1945’e kadar hacca gidilemiyordu. Bu dönemlerden geldiğimizi unutmamak lazım!.. Güneş tutulması Recep Tayyip Erdoğan gelene kadar durmamıştı. Herkes terörün bitmesini istiyordu, herkes başörtüsünü halledeceğim diyordu. Bu meselelerin hepsi hallolmuş durumda. Hakkari’de havalimanı yapmak hayaldi. İnanın hayaldi. Doğalgazımız yoktu. Biz Türkiye içinde ne kadar atılım yaptığımızı fark edemiyoruz. Çünkü hızlı bir değişim geçiriyoruz. Erdoğan’ın yaptıklarını bilmek anlamak lazım... Geçmişi iyi bilmemiz lazım ki, gelecekte kime oy vereceğimize iyi karar vermemiz lazım.” 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • selim 4 yıl önce Şikayet Et
    acele etmeye gerek yok ilerde bakan olman kaçınılmaz.ancak ilk büyük görevine yenimahalle belediye başkanı olarak başlamanı dileriz.
    Cevapla
  • necmettin 4 yıl önce Şikayet Et
    helal olsun osman gökçek kardeşimize keşke akraba kriteri olmasaydı,bizim böylesine AK PARTİ,lilere ihtiyacımız var.inşallah bir dahaki döneme.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Doğu Akdeniz'de Rum'ların hamlesinden sonra Yavuz o bölgeye gideblir
ABD'den sürpriz Suudi Arabistan ve BAE hamlesi!