Kurtulmuş'tan flaş dokunulmazlık açıklaması

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

 • GİRİŞ02.05.2016 19:11
 • GÜNCELLEME02.05.2016 20:47
Kurtulmuş'tan flaş dokunulmazlık açıklaması

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde altıncı kez toplandı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nun ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'un açıklaması şöyle:
"Terör saldırılarının milletimize zarar veremez noktaya gelebilmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Birimlerimiz büyük bir koordinasyon içerisinde çalışıyor. Yüzde 99 olsa bile açıklama yapmıyoruz. Kesinleşince açıklamaları yapıyoruz.

1 Mayıs'ta 140 etkinliğe yaklaşık 180 bin kişi katıldı. 20 korsan gösteride 235 kişi gözaltına alındı.

Mahalle ve çarşı bekçilerinin alınması, köy korucularının ilave alımın yapılması konusunda sunumlar yapıldı. Mühimmat konusunda ileri tekniklerde mühimmatların alınması görüşüldü.

TERÖRLE MÜCADELE

Doğu ve Güneydoğu'da operasyonların devam ettiği bölgeden göç edenlerin geriye dönmüş olmasını görmek memnuniyet verici. Bundan sonraki süreçte de diğer yerlerdeki operasyonların bitmesi halinde dönüşlerin olacağını görüyoruz.

Ocak ayından bu yana çok sayıda önlenmiş olay var. Bunları tek tek saymak istemiyorum. Elimizde bunların notları var. Sadece rakamını söyleyeyim, 85 önemli olay önceden istihbaratları yapılarak önlenmiştir. Bunların 49'u canlı bombadır ya da bomba düzenekleri yerleştirilmiş, bombalı, patlayıcı maddelerle donatılmış araç ve gereçlerdir. Dolayısıyla bunların önlenmiş olması da Türkiye'de terörle mücadele bakımından fevkalade önemli bir tedbir olarak ortaya konuluyor.

Hiç bir öğrencimizin eğitim konusunda yaşıtlarından geri kalmaması için relafiler yapıldı. Bölgedeki bütün öğrencilerimiz bu terör olaylarından etkilenmiyor. Bölgeden 10'da bir diyebileceğimiz bir rakamda öğrencilerimiz etkileniyor. 714 okuldan 77 tanesi ağır hasarlıdır.

KOMİSYONDAKİ KAVGA

Bu görüntüler, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, milletin meclisine yakışan görüntüler değildir. Bu görüntüler yakışmıyor. Ama hiç kimse de şunu zannetmesin, bu görüntüler ortaya çıkar ve biz böylece hükümete geri adım attırırız, bu dokunulmazlıklar konusunu rafa kaldırırlar diye düşünmesin.

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar8

 • TÜRK 1 yıl önce Şikayet Et
  Korkumuz yok kaldırın dokunulmazlıkları diye bağıranları gördük hepsi kuyruğunu birtaraflarına tıkıştırıp bu işten nasıl yırtarızın peşindeler , dokunulmazlık zırhına sarılıp kavga ederek hükümeti çaydırmanın peşindeler ama yemezzz :))))
  Cevapla
 • türkiyeli 1 yıl önce Şikayet Et
  dokunulmazlıklar kaldırılmalı herkes cezasını cekmeli hem bu devletin ekmegini yiyeceksin hem ihanet edeceksin
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • İsmail Doğri 1 yıl önce Şikayet Et
  Davasından Dönen Alçaktır Ölümüne Destekteyiz Millet Olarak
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • kaan 1 yıl önce Şikayet Et
  birdahaki secimlere kadar bu dokunulmazliklar kalkip bu hdp liler iceri girmezlerse yeminler olsunki Akp ye birdaha oy vermem allah şahidim olsun....
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • laik şivan 1 yıl önce Şikayet Et
  vize muafiyeti kalkınca kekoları avrupaya gönderin, dahada almayın
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat