Yeni Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım!

AK Parti'de Ahmet Davutoğlu'nun ardından genel başkanlığa getirilecek isim Binali Yıldırım olarak belirlendi.

GİRİŞ 19.05.2016 13:20 GÜNCELLEME 19.05.2016 22:25
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi.

Parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen ve 22 Mayıs Pazar günü yapılacak, AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı gösterilecek ismin belirlendiği toplantı, yaklaşık 50 dakika sürdü.

Toplantının ardından, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir basın toplantısı düzenleyerek, genel başkan adayını kamuoyuna duyurdu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

- Şehit olan askerlerimiz için AK Parti kadroları olarak Allahtan rahmet diliyoruz. Biz huzur içinde yaşıyorsak bunun en önemli nedeni askerlerimizdir.

- AK Partinin bu merkezi Türkiye siyasi tarihinin önemli bir yeridir. Burdan sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz. 

- Bir tartışmayı da bitirmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanı ile AK Parti kadroları arasında hiç bir sorun yoktur. 

- AK Parti referansların merkezini oluşturan bir siyasi kadrodur. Gelecekte de AK Parti dimdik ayakta durmaya devam edecektir. AK Parti bizi millet yapan değerlerin bir bütünüdür. Biz AK Partide siyaset yapanlar Allahtan ve milletten başka kimseden emir almayız. 

YENİ GENEL BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM

Yeni Genel Başkan adayımız Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım'dır. AK Partinin kuruluşunun en başından beri emekleri olan Binali Yıldırım'a bu şerefli görevini kutluyoruz. Hiç yorulmadan bu görevi başarıyla yürütmesini ve hayırlı olmasını diliyoruz.

 

 

ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 98
 • ben dino 3 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH Yar ve Yardımcınız Olsun Binali Başkan
  Cevapla
 • Yeşilçaylı 3 yıl önce Şikayet Et
  Ak parti tabanından en tepe noktasına kadar ak siyaset yapan partidir ak partinin hiç bir şey beklemeden sadece vatanın refahı için çalışan mahalle teşkilatları vardır. Bu yüzden ak partide bölünme bekleyeneler boşuna hayal kurmasın hayal kırıklığına uğrayacaktır Ayrıca yeni başbakanımıza başarılar dilerim
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  hoşgeldin yıldırım akbulut.
  Cevapla
 • hayırlı olsun.. 3 yıl önce Şikayet Et
  yeni Başbakanımıza yeni görevinde başarılar dilerim hayırlı olsun bu bayrak yarışıdır akp geriden gelen kişiler içinde başbakan misyonunu taşıyacak çok önemli isimlerde sırayla bu bayrağı alıp görevlerini tamamlıyacaklardır..
  Cevapla
 • vatandas 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu haberlerin altına bile provakasyon amaçlı yorum yapanlar var burdan size ekmek çıkmaz zorunuza gitmesin her zaman partimizin ve reisin yanındayız okadarrrrr
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu: Yazıklar olsun! İçime hançer gibi saplandı
Söylentiler artmıştı! Ahmet Hakan yazdı: Olası darbeyi ilk onlar engelleyecek