Ankara'nın yeni başkanı Tuna'ya ilk talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehircilik Şurası öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü.

Ankara'nın yeni başkanı Tuna'ya ilk talimat
Ankara'nın yeni başkanı Tuna'ya ilk talimat
GİRİŞ 11.11.2017 04:33 GÜNCELLEME 11.11.2017 04:39
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı, önceki gün milletvekilleriyle yaptığı toplantıda bu görüşmeden söz etti.

Erdoğan, AK Parti’nin 16 Ankara milletvekilinin de bulunduğu toplantıda, İstanbul’da tanıtımını bizzat yaptığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM ) projesini hatırlatarak, bu konudaki kararlılığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı, İstanbul AKM ’ye benzer bir projeyi Ankara’da bulunan AKM alanında da hayata geçirmek istediklerini belirterek, bu konu üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Eski hipodromda bulunan AKM için 4 proje olduğunu anlatan Erdoğan, bunlardan biri üzerinde yoğunlaşıp hayata geçireceklerini kaydetti.

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün 100’üncü doğum günü etkinlikleri kapsamında 29 Ekim 1981’de Kenan Evren tarafından temeli atılan AKM , Cumhuriyet’in sembolü olarak planlandı. Son dönemde fuar alanı olarak kullanılan binada, illerin tanıtım günleri düzenleniyor. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı olan 2023’e yetiştirilmesi planlanan AKM ’nin en kısa sürede projelendirilip yapımına başlanması bekleniyor.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • muhammet aydın 1 yıl önce Şikayet Et
  sırayla
  Cevapla
 • outline 1 yıl önce Şikayet Et
  talimat nerde?
  Cevapla
 • Yasar 1 yıl önce Şikayet Et
  Ankapark ne olacak
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan sinyali verdi! ABD'den açıklama geldi
Merkel'den tarihi itiraf: Geç anladık