Erdoğan'ın KHK talimatı: Millete iyi anlatın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKYK toplantısında, sivillere dokunulmazlık maddesiyle konuşulan KHK için partililere “Düzenlemeleri vatandaşlara iyi anlatın” talimatı verdi.

Erdoğan'ın KHK talimatı: Millete iyi anlatın
Erdoğan'ın KHK talimatı: Millete iyi anlatın
GİRİŞ 03.01.2018 06:18 GÜNCELLEME 03.01.2018 06:20
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yılın son AK Parti MKYK toplantısında sivillere yargı dokunulmazlığı getiren 696 sayılı KHK ile ilgili eleştiriler gündeme geldi. Erdoğan, bu eleştiriler üzerine, “Ben Sayın Gül ile ilgili gereken cevabı verdim. Kimin ne dediği önemli değil. Biz işimize bakalım, doğruyu anlatalım. Mesele millete iyi anlatılmadı, siz iyi anlatın” diye konuştu.

KHK’daki sivillere dokunulmazlık getiren düzenlemenin 15 - 16 Temmuz 2016 günlerini kapsadığını belirten Erdoğan, “Her hukukçu okuduğunu farklı değerlendiriyor. Yanlış anlaşılmalar oluştu. Bu yanlış anlaşılmaları doğru ve güzelce anlatın” dedi.

BAŞKANLARI UYARDI

Öte yandan Erdoğan, AK Parti’deki yenilenme süreci kapsamında parti toplantılarının yanı sıra şimdiye kadar Rize, Bayburt, Gümüşhane, Kars, Iğdır ve Ağrı’nın da aralarında bulunduğu 15 il kongresine katıldı. Erdoğan, ziyaretlerinde belediye başkanları ve teşkilat üyeleriyle görüştü. Başkanlar ve teşkilat üyelerine hem kendisine hem de CİMER ile BİMER’e gelen talepler ve şikâyetleri ileten Erdoğan, atılması gereken adımlar hakkında talimatlar verdi. Başkanlarla görüşmelerinde 2019 seçimlerinin önemini vurgulayan Erdoğan, halktan gelen şikâyetlere de duyarsız kalınmamasını istedi. Mart ayına kadar tamamlanması planlanan AK Parti kongrelerinin ardından, belediyelerin teşkilatla daha fazla koordinasyon içinde olması gerektiğini kaydeden Erdoğan, ‘proje konusunda yavaş hareket eden, sorunlara duyarsız kalan, çözüm üretemeyen’ başkanlara uyarılarda bulundu.

DAHA FAZLA PROJE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlarıyla görüşmelerinde “Şikâyetlere kayıtsız kalmayın. Halkın istemediği bir projeye, icraata başlamayın. 2019 yılına kadar tüm teşkilatımız ve belediye başkanlarımız AK Parti belediyeciliğinin farkını ortaya koymalı. Daha fazla proje üreterek halkın gönlünü kazanmalıyız” dediği öğrenildi.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • koop üyesi 1 yıl önce Şikayet Et
  sayın mustafa tuna ankara gölbaşı yaylabağ projesi bütün prodüsürleri tamamlanmış şantiyesi hazır iz yolları açılmış büyük bir konut projesi yüklenici firma bekliyor cumhur başkanımızın tıkanan projelere çözüm üretin sözü üzerine sizden firmalarla aracı olmanızı istiyoruz bu konuyu bimer size yönlendirdi ama belediyeden bizim yapacağımız birşey yok diye mavi masadan cevap geldi cumhur başkanımızın çözüm bulamayan projelere destek verin sözü dikkate alınmamıştır ben bu konuyu cumhur başkanımıza taşıyacağım bilgilerinize sunulur.
  Cevapla
 • üye 1 yıl önce Şikayet Et
  ankara büyükşehir belediyesi başkan mustafa tuna gölbaşı yaylabağ projesine destek verin yüklenici firmalarla devreye girin bütün prodüsürleri tamamlanmış yapılmaya hazır bir proje bir milyar dolarlık bir proje ankaraya renk katacaktır sayın cumhurbaşkanımızında dediği gibi belediyelere yeni projelerle değişim sağlayın sözüne uygun bir proje sahip çıkılmasını bekliyor.
  Cevapla
 • Şaban 1 yıl önce Şikayet Et
  Kanun ve KHK maddeleri çok net ve açık olmalıdır. Maalesef o madde yoruma açık ve muğlak, kafa karışıklığı bundan.
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Son çıkarttığınız KHK yı düzenleyin ve şu tarih ile şu tarih arasındaki olaylar diye düzeltin biz de eleştirmeyelim. Hukuksal boşluk var bu KHK'da. Bunu anlamak için hukukçu olmaya gerek yok.
  Cevapla
 • evet_isyan 1 yıl önce Şikayet Et
  Demek ki bir muğlaklık var gerçekten ki her okuyan farklı yorumlayabiliyor. Eee Abdullah Gül de muğlaklık var dedi zaten niye suç oldu bu Erdoğan da aynısını demiş. Abdullah Gül'ün açıktan bunu söylemesi yanlıştı ama Erdoğan'ın da açıktan Abdullah Gülü hedef alması yanlış. Kendi aralarında konuşamıyorlar mı ki medya üzerinden konuşuyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
G.Saray'da forvet depremi! Transferde büyük şok
Dilencinin hesabındaki para dudak uçuklattı!