Hükümetten ABD'ye tarihi rest: İlişkiler kopacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın ziyareti öncesinde kritik açıklamalarda bulundu.

 • GİRİŞ12.02.2018 11:57
 • GÜNCELLEME12.02.2018 12:43
Çavuşoğlu: Ya ilişkileri düzelteceğiz yada ilişkiler tamamen bozulacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın ziyareti öncesinde tarihi açıklamalarda bulundu.

- Tillerson'ın ziyareti için neler diyeceksiniz? ABD'den beklentileriniz nelerdir?

 

DAEŞ VE YPG TÜRKİYE İLE ÖSO'YA KARŞI BİRLİKTE MÜCADELE EDİYORLAR

"Özellikle çöl bölgelerinde Irak sınırına yakın bölgelerde DEAŞ'lılar var. YPG ile işbirliğini sürdürmek için bir bahane olarak, buralardaki DEAŞ'lılara dokunmuyorlar. Afrin'deki YPG'li teröristler tutuklu olan DEAŞ'lıları bıraktılar ve Türkiye ile ÖSO'ya karşı birlikte mücadele ediyorlar.

Hem karadan ve hem havadan temizliyoruz. Eğer ABD gereğini yapmazsa, Münbiç ve Fırat'ın doğusu için de geçerlidir. Suriye topraklarını bu teröristlerden temizleyeceğiz. Afrin'i de Suriye halkına teslim edeceğiz.

ABD İLE İLİŞKİLER YA DÜZELTECEĞİZ YA İLİŞKİLER TAMAMEN BOZULACAK

ABD'den beklentilerimiz açık ve nettir. Artık biz vaat istemiyoruz, somut adımlar istiyoruz. Belli konuları konuşabilmemiz için kaybolan güvenin tesis edilmesi gerekiyor. Türkiye hiçbir dostuna yanlış yapmaz. Ama ABD'den çok ciddi yanlışlar gördük. ABD bize verdiği sözleri tutmamıştır. Halkımızın da biz yöneticilerin de güveninin kaybolması doğaldır. Artık söz ve vaat değil, somut adımlar istiyoruz. Tillerson'dan bunu isteyeceğiz. İlişkilerimiz çok kritik bir noktada. Ya ilişkileri düzelteceğiz ya bu ilişkiler tamamen bozulacak"

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar117

 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Helal olsun artik sesimiz ciksin be
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Alibaba 1 hafta önce Şikayet Et
  Demekki bizim eski hükümetler baskalarina gecmiste cok taviz vermislerdir ve adamlar gözümüzün icine baka baka bize kazzik atiyorlar. Türkiye gecmiste narkotik uykuya dalmis bir ülke idi.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Mustafa 1 hafta önce Şikayet Et
  Umarız ki bu açıklamalar ABD ye söylenir.Sonuç Türk halkına ivedi biçimde açıklanır.Aksi halde bizim için sadece biz Türk insanının ağzına sürülecek bal misali olarak değerlendirilecektir.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Nuh 1 hafta önce Şikayet Et
  Buralar karışacak vaziyet alın :)
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • SARIÇİÇEK 1 hafta önce Şikayet Et
  Artık vaat yok icraat var
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat