AB'den Türkiye'ye iptal sinyali

Brüksel'deki gayriresmi zirvenin ardından AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Konseyi Başkanı Tusk basına açıklamalarda bulundu. Akdeniz'deki krize işaret eden Tusk, Mart ayında Türkiye ile yapılacak olan Varna toplantısının iptal edilebileceği sinyalini verdi.

AB'den Türkiye'ye iptal sinyali
AB'den Türkiye'ye iptal sinyali
GİRİŞ 23.02.2018 23:27 GÜNCELLEME 23.02.2018 23:36
Bu Habere 159 Yorum Yapılmış

Rum yönetiminin Akdeniz'deki tek taraflı faaliyetlerine Türkiye'nin engel olması Avrupa Birliği'ni çıldırttı. Bugün Brüksel'de gerçekleştirilen gayri resmi zirvenin ardından yapılan açıklamalar, AB'nin çifte standart peşinde olduğunu gösterdi.

TUSK: TÜRKİYE BU ADIMLARINA HIZLA SON VERMELİ

 

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, zirvede Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın kendisine Türkiye ile yaşanan gerginliklere ilişkin bilgi verdiğini belirterek, "AB liderleri adına GKRY ve Yunanistan ile dayanışma içinde olduğumuzu bildirmek istiyorum. Türkiye'ye ise bu adımlarına hızla bir son vermesi çağrısında bulunuyorum." diye konuştu.

ÇIKARLARINA DOKUNUNCA ŞANTAJ! VARNA ZİRVESİ'NDEN VAZ MI GEÇİYORLAR?

GKRY'nin BM kararları ve uluslararası hukuk çerçevesinde doğal kaynaklar arama ve çıkartma hakkına sahip olduğunu öne süren Tusk, "Türkiye'nin bu adımı 'iyi komşuluk' ve AB üyeleri ile ilişkileri normalleştirmesi sürecine aykırıdır. Türkiye ile iş birliği yapmaya hazırız ancak mart ayındaki AB zirvesinde, Türkiye ile 26 Mart'ta Varna toplantısının gerçekleştirilmesine yönelik koşulların uygun olup olmadığını değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
liderler zirvesi
YAZDIR
YORUMLAR 159
 • Vatan 9 ay önce Şikayet Et
  "Eyvaaaah!!!" Şakaşaka, hadi iptal edin görelim. Marketlerini'de topla git, biz artık alman malı almıyoruz.
  Cevapla
 • 2023 9 ay önce Şikayet Et
  kendi birligimizi kurma zamani gelmeli, bunlarin boyle kendini begenmis beyanlari kanima dokunuyor.
  Cevapla
 • abdullah 9 ay önce Şikayet Et
  ulan bu aynı üretim bandından çıkmış android sürüsünün dünyada ürettiği kaosu ortadan kaldırma görevi Türk Milletinindir bu bilinçle evlatlarımızı yetiştirmeliyiz.
  Cevapla
 • kaya erol 9 ay önce Şikayet Et
  hep aynı Türkiye sizleri solladı güçlendi artık her şeye karşı çıkarsınız ama şunu iyi bilin Türkiyenin size ihtiyacı yok anlayın artık
  Cevapla
 • qwerty 9 ay önce Şikayet Et
  İptal ederlerse etsinler. AB'ye alırlarsa içeriden, almazlar ise dışarıdan yutacağız Avrupa'yı. Bizim için farketmez. Ha içeriden ha dışarıdan....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Faturalara zam yok
Dev operasyon! 20'den fazla savaş uçağı katıldı