Erdoğan'ın yemin töreni Arap basınında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin resmen başlaması Arap medyasında geniş yer buldu.

Erdoğan'ın yemin töreni Arap basınında!
Erdoğan'ın yemin töreni Arap basınında!
GİRİŞ 10.07.2018 22:15 GÜNCELLEME 10.07.2018 22:16
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Katar'ın Raya gazetesi, "Türk halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven tazelediğini ve yönetimin barışçıl yollarla el değiştirmesi konusunda demokrasiyi tercih ettiğini" yazdı.

"TÜRKİYE EKONOMİK VE SİYASİ BİR MODEL ÜLKE OLDU"

Gazetenin haberinde, "Erdoğan'ın liderliği ve bilgeliği sayesinde Türkiye ekonomik ve siyasi bir model ülke haline gelirken, uluslararası ilişkilerde ise eksen ülke oldu." ifadelerine yer verildi.

 

"ERDOĞAN KARİZMASI VE DEVLET YÖNETİMİ İLE TARİHE GEÇTİ"

Katar'da yayın yapan bir başka gazete Vatan da bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin etmesi ve sonrasında yapılan törene geniş yer verdi.

Gazetenin haberinde, "karizması ve devlet yönetimi ile tarihe geçen Erdoğan liderliğindeki Türkiye ile Katar arasında stratejik ortaklığının devam ettiğine" vurgu yapıldı.

"TÜRKİYE BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇTİ"

Türkiye'nin parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçtiğini duyuran Kuveyt'in Enba gazetesi ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki törene Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed'i temsilen Kuveyt Parlamentosu Başkanı Merzuk Ali Ganim'in katıldığını yazdı.

"YENİ TÜRKİYE'NİN MÜJDECİSİ"

Kuveyt merkezli Kabas gazetesi, Ganim ile Erdoğan'ın tokalaşma fotoğrafıyla verdiği haberde, "Erdoğan'ın görevine başlaması yeni Türkiye'nin müjdecisidir." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN, DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ İLK 10 ÜLKESİ ARASINA GİRECEĞİ SÖZÜNE VURGU

Lübnan'ın Menar kanalının internet sitesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın göreve başlama töreninde yaptığı konuşmadan bazı bölümleri yayınladı.  

Erdoğan'ın konuşmasında Türkiye'yi farklı alanlarda ileriye taşıma ve dünyanın gelişmiş ilk 10 ülkesi arasına katma sözü verdiği belirtildi.

"TÜRKİYE, ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE 2. CUMHURİYET DÖNEMİNE BAŞLADI"

Arap dünyasının önemli gazetelerinden Suudi Arabistan tarafından finanse edilen Londra merkezli Şarku'l-Evsat, "Türkiye Erdoğan liderliğinde ikinci Cumhuriyet dönemine başladı" başlığını kullandı.

Mısır'ın en önemli devlet gazetelerinden Ahram ise, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın Savunma Bakanlığına atandığını, Mevlüt Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı görevine devam ettiğini yazdı.  

KAYNAK: AA
YORUMLAR 25
 • realdüşünce 7 ay önce Şikayet Et
  ya dolar almış başını gidiyo hala kezaa da öyle biz hala şu ne dedi bu ne dedi ile uğraşıyoruz .Gülünç...
  Cevapla
 • RuHi 7 ay önce Şikayet Et
  Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD harici Türkiyenin dostudur. Özellikle araplar. Adamların yaşam tarzları ile nüans yapmayın. Geçmişte biz kimlerle savaş mışız? Japonya ile mi? Hindistan ile mi? Meksika ile mi? Afganistan ile mi? Arabistan ile mi? Yemen ile mi? Uzatmak istemiyorum kısacası bizim düşmanımız Avrupa Birliği ve ABD dir!
  Cevapla
 • wanlı 7 ay önce Şikayet Et
  REİS Cenabı hak bu gücü sana bahşetti sende layıkını yapmak zorundasın müslümanların mazlumların gür sesi olmalısın
  Cevapla
 • erkanerdem55 7 ay önce Şikayet Et
  İyi herşey güzel; amenna! Lakin doviz doviz doviz. Yokmu yapılacak birşey.İzleyeceğiz mi ?
  Cevapla
 • Osman Özbek 7 ay önce Şikayet Et
  Reis yolun açık olsun Mevlam yardım etsin inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Unvan maçı öncesi ortalık fena karıştı
Selman Öğüt: AK Parti yüzde 40'ın altına düşerse saldıracaklar