CHP'li Çeviköz: Türkiye'yi topluca şikayet ettik

AB Büyükelçileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basına kapalı toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından açıklama yapan CHP, toplantıda konuşulan konularla ilgili açıklamada bulundu.

CHP'li Çeviköz: Türkiye'yi topluca şikayet ettik
CHP'li Çeviköz: Türkiye'yi topluca şikayet ettik
GİRİŞ 19.12.2018 08:12 GÜNCELLEME 19.12.2018 09:42
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Yemekli toplantıya, CHP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz ile AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger de katıldı.

 

 

Toplantının ardından Çeviköz, yaptığı açıklamada, büyükelçilerle güncel bazı meseleleri konuşma imkanı bulduklarını söyledi.

"GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK"

 

 

Çeviköz, toplantıya CHP'nin AB Karma Parlamenter Komisyonu (KPK) üyesi milletvekillerinin de katılarak AB büyükelçileriyle görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu'nun genel bir değerlendirme yaptıktan sonra AB büyükelçilerinin sorularına cevap verdiğini ifade eden Çeviköz, "Bu görüşmeler sırasında hem Türkiye-AB ilişkileri hem Türkiye'nin içinde bulunduğu durum hem dış politikayla ilgili güncel meseleler, birçok soruya da cevap verme imkanı buldu." dedi.

Büyükelçilerin yaklaşan Noel'ini kutlayarak 2019'un Türkiye-AB ilişkileri için daima ileriye giden bir dönemin başlangıcı olması dileğinde bulunan Çeviköz, AB üyesi ülkelere ve Türkiye'ye huzur, barış dileğinde bulunduklarını belirtti.

"HERHANGİ BİR YORGUNLUĞA YOL AÇMAMAK İÇİN"

Çeviköz, "Hep sayın Genel Başkanımız yurt dışına ziyarette bulunduğu zaman 'Türkiye'yi şikayete gitti.' diyerek bazı serzenişlerde bulunuyor. Bu akşam herhangi bir yorgunluğa yol açmamak için hepsini birden davet edip şikayetimizi toplu olarak kendilerine dile getirmiş olduk." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • Nizami Alem 1 ay önce Şikayet Et
  Sizden başka ne beklenir.
  Cevapla
 • lazo 1 ay önce Şikayet Et
  zaten chp den başka ne beklenir ki
  Cevapla
 • vatandß 1 ay önce Şikayet Et
  Aferin size aklı kıtlar . Ne güzel yapmışsınız . Kendi Ülkenizi kime şikayet ediyorsunuz . Artık vatan hainliğinide aştınız .
  Cevapla
 • ElTurco 1 ay önce Şikayet Et
  kimi kime sikayet ediyorsun. sikayet ediyorsan snde onlardansın
  Cevapla
 • ayhan 1 ay önce Şikayet Et
  ne kadar güzel iş yapmişşınız maaşşallah en iyi yaptığınış iş zaten onuda tam beceremiyonuz ama neyse hiç işiniz yokmu sizlerin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Rakipsizler' deyip açık açık itiraf ettiler! Çin korkusu
Sürekli rapor alanlara yargıtaydan kötü haber!