MHP'li Yalçın: CHP, bölücülüğün sözcüsü olmuştur

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "CHP; etnik ayrılıkçılığın, bölücülüğün hamisi ve sözcüsü işlevi görmekte, uluslararası aktörlerin taşeronlarına kol kanat germektedir" dedi.

MHP'li Yalçın: CHP, bölücülüğün sözcüsü olmuştur
MHP'li Yalçın: CHP, bölücülüğün sözcüsü olmuştur
GİRİŞ 31.08.2019 15:35 GÜNCELLEME 31.08.2019 15:35
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yazılı açıklama yaparak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sivas Kongresi'nin 100'üncü yıl dönümü nedeniyle 4 Eylül'de Sivas'ta düzenlenecek kutlamalara katılacağını açıklamasını eleştirdi. Yalçın, Sivas Kongresi'nde yer alan 'Millî sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz' maddesine vurgu yaparak şöyle dedi:

 

 

"CHP BÖLÜCÜLÜĞÜN SÖZCÜ OLMUŞTUR"

"Oysa CHP etnik ayrılıkçılığın, bölücülüğün hamisi ve sözcüsü işlevi görmekte, uluslararası aktörlerin taşeronlarına kol kanat germektedir. Kongre sırasında yapılan tartışmalarda; Türk vatanı üzerinde bağımsız ve uydu devletçikler kurmaya çalışan bölücülerin, azınlık ırkçılarının kurdukları zararlı cemiyetlerle şiddetli bir mücadelenin önemi vurgulanmıştır. Mustafa Kemal Paşa ve dava arkadaşları, Anadolu’da birlik ve beraberlik gayretlerini baltalamaya çalışan ayrılıkçı ve isyancılarla; İngiliz Muhipler Cemiyeti, Wilson Prensipleri Cemiyeti ve Kürt Teali Cemiyeti gibi zararlı kuruluşların temsilcileriyle asla pazarlığa oturmamış, onlarla iş birliğine gitmemiştir. Mustafa Kemal Paşa ve dava arkadaşları, zararlı cemiyetlerle anayasal ve kültürel haklar gibi tartışmalara girmemiş, bölücü ve ayrılıkçı unsurlara asla taviz vermemiştir."

'CHP'NİN SİVAS'TA VERECEĞİ MESAJIN DEĞERİ YOKTUR'

Yalçın, CHP’nin bugünkü siyasi portföyündeyse Koçgiri İsyanı’na kalkışanların; İngiliz ve Fransızlarla, hatta Yunan askerleriyle birlikte Kuvay-i Milliye'ye karşı çarpışan ayrılıkçı ve bölücülerin bugünkü temsilcileri olduğunu savunarak şu ifadeleri kullandı:

"CHP, Millî Mücadele'nin karşısında olan bölücü örgüt Kürt Teali Cemiyetinin bugünkü uzantılarıyla kader ortaklığı ve siyasi iş birliği içindedir. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Sivas’ı basmak, millî iradenin sesini susturmak isteyen Ali Galip’le aynı kafadadır. Kılıçdaroğlu, ne kadar da riyakârdır. Şüphe yok ki aynı ikiyüzlülük, bu yılki 4 Eylül’de de büyük bir pişkinlikle sergilenecektir. CHP'nin, 4 Eylül'de bu güzide ilimizde vereceği mesajın, millet nezdinde beş paralık değeri olmayacaktır. CHP, yüz yıl önce Sivas Kongresi kararlarıyla devleti kuran kahramanların kararlılıklarına sadık değildir."

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Remzi Hocaoğlu 5 ay önce Şikayet Et
  Tekra tekra gündeme tutmalıyız. CHP bir emperyalist bir karakol projedir. Bu yüzden diğer s emperyal proje hdp/ pkk yı koruma ve gözetme görevini yapmak zorunda. İmamoğlu’nun o terör destekçis görevden alınan pkklı beledi başkanlarını yanında bulunması da bunun bir sonucudur. Adam istanbulu bırakmış pkklılra desteğe gidiyor.ben hükümetten imamoğlunun da görevden alınmasını bekliyor ve istiyorum.
  Cevapla
 • miiin 5 ay önce Şikayet Et
  Allahim devlet buyuklerimize yardim etsin reiise dava arkadaslarina yardim etsin ulje dusmanlarinida zelil etsin halkimizada dogru isabetli oy kullanmayi nasip etsin
  Cevapla
 • KUKLA 5 ay önce Şikayet Et
  Chp Siyonizmin Ve Emperyalizmin Siyasi Ayağıdır
  Cevapla
 • DEŞİFRE 5 ay önce Şikayet Et
  CHP FETÖ,PKK,DHKP-C,AB,ABD,İTRAİL,SİSİ,ESAD'IN,LGBTİ'NİN Sözcüsü
  Cevapla
 • ÜÇ HİLAL CCC 5 ay önce Şikayet Et
  Allaha Şükür MHP Adında Bu Milletin Kalesi Ve Garantisi Bir Dava Hareketi Var Yoksa Bu Ülke Çoktan FETÖ,PKK Ve Haçlıların Eline Geçmişti
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TCG Anadolu’yu ARAS savunacak! Erdoğan tam not verdi
Avrupa Birliği'nden yeni 'Esed' kararı