Samsung'dan akıllı saat hamlesi!

Akıllı saat üretmeyi düşünen tek telefon üreticsi Apple değil. Son yıllarda Apple ile mobil alanında sert bir rekabete giren Samsung da akıllı saat üretimine hazırlanıyor.

Samsung'dan akıllı saat hamlesi!
Samsung'dan akıllı saat hamlesi!
GİRİŞ 19.03.2013 12:43 GÜNCELLEME 19.03.2013 12:43

Bloomberg'in haberine göre, Samsung Mobile Başkan Yardımcısı Lee Young Hee şirketin akıllı bir kol saati geliştirdiği yönündeki haberleri doğruladı. Saat üzerinde uzun süredir çalıştıklarını belirten başkan yardımcısı, şirketin ürünü piyasaya sürmek için son derece sıkı çalıştığını sözlerine ekledi. Saatin Galaxy Altius adıyla piyasaya çıkacağına dair dedikodular bir süredir etrafta dolaşsa da, Lee'nin açıklamaları Samsung cephesinden bu ürüne yönelik ilk doğrulama oldu. Lee Young Hee akıllı saate dair başka bir bilgi vermedi.

Samsung giyilebilir ürünler konusunda şansını yıllardır denese de, şu ana kadar başarılı bir formül ortaya koyabilmiş değil. 1999 yılında dünyanın ilk saat telefonu olan SPH-WP10′u çıkaran şirket, 2009 yılında Bluetooth ve Outlook desteğine sahip dokunmatik ekranlı S9110′u piyasaya sürmüştü. Android platformunun olgunlaşması ve akıllı saat segmentine ilginin artmasıyla beraber Samsung'un bu sefer dilediği başarıyı yakalamayı başarıp başaramayacağı merak ediliyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Günde 30 TL için bu işi yapıyorlar
Emekli ikramiyesinin ödeneceği tarih açıklandı!