Instagram önlem alıyor, onları 'yakalayacak'

Instagram, kullanıcıların hikayelerinden kimlerin ekran görüntüleri aldığını gösteren bir özellik üzerinde çalıştığını doğruladı

  • GİRİŞ12.02.2018 11:06
  • GÜNCELLEME12.02.2018 11:08
Instagram önlem alıyor, onları 'yakalayacak'

Facebook’un görsel paylaşım ağı Instagram, kimi kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayacak bir özelliği test ediyor. ABD’den sınırlı sayıda kullanıcıyla birlikte denenmeye başlanan özellik, herkesle paylaşılan hikayelerin ekran görüntüsünü alan kullanıcıların kim olduğunu gösterecek.

Instagram halihazırda özel olarak gönderilen hikayelerden ekran görüntüsü alındığında kullanıcıları uyarıyordu.

 

 

Hikayelerden ekran görüntüsü alan kullanıcılar, hikayeyi izleyenler arasında sergilenirken isimlerinin yanında ufak bir kamera objektifi logosu görülüyor. Ancak Instagram bunun ötesine geçmiyor ve kullanıcılara herhangi bir ekstra bildirim göndermeyi planlamıyor.

Kimlerin hikayelerinizden ekran görüntüleri aldığını görmek için hikayelerinizi izleyenlerin listesine girmeniz gerekecek. Instagram, söz konusu özelliğin deneme aşamasında olduğunu ve gerekli incelemelerin ardından kullanıcılara sunulmasının planlandığını duyurdu.

KAYNAKHABERTÜRK

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar1

  • Abdullah Bin Birkul 1 hafta önce Şikayet Et
    Çok saçma. Zıkkımlandığı, gezdiği, sürttüğü yer yeri paylaşanlar zaten bunu herkese ilan etmekten zaten çekinmiyorlar. Gören kopyalamış, kopyalamamış, resmini çekmiş çekmemiş onların umurundamı ki zaten. Egolarını, nefislerini bu şekilde tatmin ediyorlar zaten. Helal ve haramı düşünseler zaten bu tür yerlerden uzak dururlar.
    Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat