Photoshop'un püf noktaları

Fotoğraflarınızı işlemek istiyor, fakat bir türlü yapamıyor musunuz? Bu dosya size bir hayli yardımcı olacak. İşte Photoshop'u daha iyi kullanmanız için püf noktaları...

  • GİRİŞ01.12.2010 10:00
  • GÜNCELLEME01.12.2010 10:00
Photoshop'un püf noktaları

Photoshop'ta fotoğraflarınıza yapacağınız basit işlemleri bu dosyamızda sizlerle paylaşıyoruz. Artık sayfalar arasında kaybolup, neyin ne işe yaradığını öğrenmek için vakit kaybetmenize gerek yok.

 


Tüm ipuçlarını görmek için tıklayınız

 

4 Temel İşlem Nedir?

Çektiğiniz fotoğraflardaki talihsiz hataları ve istenmeyen renk olaylarını, anlatacağımız bu işlemler vasıtasıyla bir nebze de olsa gidermeniz mümkün.

İşte fotoğraflarınızı tekrar canlandıracak 4 temel işlem. Bu işlemlere Image/Adjustments sekmesinden ulaşabilirsiniz. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, daha iyi bir Photoshop kullanıcısı olmanızı sağlayacak ipuçlarını biraraya getirdi.

 

Levels - Auto Levels

Photoshop'ta en sık kullanılan işlemlerden birisidir. Genel olarak fotoğrafınızın rengini ve ışığını ayarlamanız için kullanılır.

 

 

Auto Levels ise bu işlemi otomatik olarak yapar. Elimizdeki herhangi bir fotoğrafa Auto Levels uyguladığımızda oluşan değişim yukarıdaki gibidir.

:: Photoshop üzerinde en çok öğrenmek istediğiniz özellikler nelerdir?


SDN - ShiftDelete.Net

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat