Dünyanın en zeki insanı

Kim Ung-Yong 210 IQ'su ile tarihin en zeki adamı. 8 Mart 1962′de Kore'de doğan Kim Ung-Yong isimli süper dahi, dünyanın en zeki insanı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı'nda yer alıyor.

 • GİRİŞ05.10.2012 21:31
 • GÜNCELLEME05.10.2012 21:31
Dünyanın en zeki insanı

3 yaşında Hanyang Üniversitesine kabul edilen, 4 yaşında üniversiteye gitmekle kalmayıp aynı zamanda o yaşta Japonca, Korece, Almanca ve İngilizce dillerine de hakim olan Young, bu alanda da ayrı bir rekorun sahibi. (Daha sonraları Çince, İspanyolca, Vietnamca, Filipince, Almanca, İngilizce, Japonca ve Korece dillerinde de uzmanlaştı.)

5 yaşına bastığında en zor integral ve diferansiyel denklemleri çözebilen dahinin IQ'su 210'un üzerinde olduğu söyleniyor.

6 yaşına kadar fizik bölümünde misafir öğrenci olarak okuyan Yong, 7 yaşında Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından davet aldı.

1974 yılında üniversitedeyken NASA'da araştırmalara başlayan Young, 15 yaşını doldurduğunda Colorado Üniversitesi'nde Fizik Doktorası'nı yaptı.

KAYNAKHABER7

Yorumlar3

 • üye 5 yıl önce Şikayet Et
  90 makale basmış. hidrolik konusunda...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Bir dost 5 yıl önce Şikayet Et
  bu zamana kadar bir icraatını duymadık.... şu sıralar ölmediyse 50 yaşında ama bi icraatını duymadık...
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • Hiçkimse 5 yıl önce Şikayet Et
  ya akıl durumu ? malum zeka başka akıl başka.kendini ve herşeyi var eden külli aklı bilmedikten sonra kıymeti yok. zekasını ne yolunda kullanıyor acaba ?mühim olan akl-ı selim.zeki olabilirsin ama zekanı kötülük yolunda kullanırsan ahiretini yakarsın.bu ise bir dilim ekmeğe sürecek aklın olmadığı anlamına gelir .
  Cevapla Toplam 15 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat