Diriliş Ertuğrul 200 milyon izlendi! Dünya rekoru kırabilir

TRT 1'in üç sezondur izlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul Arapça'ya tercüme edilen bölümleri internette şu ana kadar yaklaşık 200 milyon kez izlendi.

Diriliş Ertuğrul 200 milyon izlendi! Dünya rekoru kırabilir
Diriliş Ertuğrul 200 milyon izlendi! Dünya rekoru kırabilir
GİRİŞ 16.03.2017 09:46 GÜNCELLEME 16.03.2017 09:46

TRT 1 ekranlarında üç sezondur reyting rekorları kıran "Diriliş Ertuğrul" dizisinin Arapça'ya tercüme edilen bölümleri internette yaklaşık 200 milyon kez izlendi.

Alt yazılı ve dublajlı versiyonlarıyla başta Suudi arabistan, Kuveyt, Mısır ve Katar olmak üzere birçok Arap ülkesinde takip edilen dizi özellikle gençler arasında büyük ilgi görüyor.

200 MİLYON KEZ İZLENDİ

Dizinin internetteki ilk alt yazılı versiyonunu yayınlayan ALNOOR TV'nin sahibi Katarlı Abdullah Ahmed el-Haşimi, "Şu an Arap izleyicilerin en çok ilgisini çeken Türk dizisi Diriliş Ertuğrul." dedi.

Bu sektördeki birçok sitenin diziye olan olağanüstü ilgiyi görmeleri üzerine Arap izleyiciyi çekebilmek için Diriliş Ertuğrul'u tercüme etmeye başladığını vurgulayan Haşimi, "Vatan sevgisi, tarih ve siyasetin işlendiği dizide herkes bugün yaşananlardan bir parça bulabiliyor. Dizinin Arapça'ya tercüme edilen bölümleri internette şu ana kadar yaklaşık 200 milyon kez izlendi. Bu rakamla birlikte ilerleyen günlerde büyük rekorlar yaşanabilir.​" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR 2
  • Akın 1 yıl önce Şikayet Et
    Süper bir. tarih. dizisi sakın. bitmesin
    Cevapla
  • Haktan 1 yıl önce Şikayet Et
    Dizinin krali.bide alp sayısını artırsalar daha iyi olacak oba baskınına 7-8 alple gidilmez bence
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'den ilk açıklama
CHP 41 yıl sonra o ilden vekil çıkardı