Diriliş Ertuğrul 200 milyon izlendi! Dünya rekoru kırabilir

TRT 1'in üç sezondur izlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul Arapça'ya tercüme edilen bölümleri internette şu ana kadar yaklaşık 200 milyon kez izlendi.

 • GİRİŞ16.03.2017 09:46
 • GÜNCELLEME16.03.2017 09:46
Diriliş Ertuğrul 200 milyon izlendi! Dünya rekoru kırabilir

TRT 1 ekranlarında üç sezondur reyting rekorları kıran "Diriliş Ertuğrul" dizisinin Arapça'ya tercüme edilen bölümleri internette yaklaşık 200 milyon kez izlendi.

Alt yazılı ve dublajlı versiyonlarıyla başta Suudi arabistan, Kuveyt, Mısır ve Katar olmak üzere birçok Arap ülkesinde takip edilen dizi özellikle gençler arasında büyük ilgi görüyor.

200 MİLYON KEZ İZLENDİ

Dizinin internetteki ilk alt yazılı versiyonunu yayınlayan ALNOOR TV'nin sahibi Katarlı Abdullah Ahmed el-Haşimi, "Şu an Arap izleyicilerin en çok ilgisini çeken Türk dizisi Diriliş Ertuğrul." dedi.

Bu sektördeki birçok sitenin diziye olan olağanüstü ilgiyi görmeleri üzerine Arap izleyiciyi çekebilmek için Diriliş Ertuğrul'u tercüme etmeye başladığını vurgulayan Haşimi, "Vatan sevgisi, tarih ve siyasetin işlendiği dizide herkes bugün yaşananlardan bir parça bulabiliyor. Dizinin Arapça'ya tercüme edilen bölümleri internette şu ana kadar yaklaşık 200 milyon kez izlendi. Bu rakamla birlikte ilerleyen günlerde büyük rekorlar yaşanabilir.​" ifadelerini kullandı.

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar2

 • Akın 10 ay önce Şikayet Et
  Süper bir. tarih. dizisi sakın. bitmesin
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Haktan 11 ay önce Şikayet Et
  Dizinin krali.bide alp sayısını artırsalar daha iyi olacak oba baskınına 7-8 alple gidilmez bence
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat